Co je nového ve škole, školkách i družině?

Výpis aktuálních článků:PDF Tisk Email

Čertovský den dne 5.12.

Čertovský den následoval tradici z předchozích let, znovu jsme hodnotili počet čertů (i andělů) v jednotlivých třídách. Na prvním stupni se výhercem stala třída 1.B, která měla kromě velkého počtu kostýmovaných postaviček také krásně vyzdobenou třídu a žáčci zazpívali písně i zarecitovali básně.  Zlobiví žáčci si vyzkoušeli, jaké je to být odnesen v pytli a snad se polepší a příště už je čerti nevyčmuchají. Nakonec se i ti zlobiví vykoupili básničkou nebo písničkou a všichni dostali sladký perníček. Některé třídy podpořili i třídní učitelé, za jejichž kostým byly bonusové body! Na druhém stupni byla nejvíce čertovská třída 6.A,  a to včetně výzdoby i počtu čertů. Čerti i andělé z žákovské rady pak ještě organizovali soutěže pro děti z prvního stupně – například kreslení čerta se zavázanýma očima. Nejlepší kresbičky a výsledkovou listinu čertovské soutěže uvedeme v příštím čísle Kaktusu po Novém roce.

Moc děkujeme členům žákovské rady, kteří se vrhli do soutěží, strašení i hodnocení s ďábelskou vervou!

Karin Bujoková

 

 
PDF Tisk Email

Výuka fyziky trochu jinak

 

V souvislosti s výukou fyziky jsme pro žáky 7. ročníků objednali exkurzi do Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic – U6. V tomto interaktivním technickém muzeu je připravena řada vynálezů, ukázek strojů i tvůrčích dílen.

Celá výstava je spojena s postavou spisovatele Julese Verna, který se narodil v roce, ve kterém je datován vznik Vítkovických železáren, rok 1828.

Děti si mohly prohlédnout a vyzkoušet parní i spalovací motor, tkalcovský stav nebo obráběcí stroje. Fiktivně se projely parní lokomotivou, ponorkou, hasicím vozem nebo autobusem z let nedávno minulých. Největší zájem byl o automobilové či motocyklové trenažéry. Ve vodním světě nejvíc zaujal klavír hrající na principu Křižíkovy fontány. Pod vedením příjemné průvodkyně dvě hodiny rychle uběhly a děti, plny dojmů i poznatků, spěchaly na vlak.

Jsme rádi, že se praktická výuka, o níž jsme dříve slyšeli jen v souvislosti s výukou v zahraničí, rozvíjí i kousek od nás – v průmyslové Ostravě. Zcela určitě se tam budeme v příštích letech s dětmi vracet.

 

 

Mgr. Miluše Kupková a Mgr. Jan Herec

 

 

 

 

 

Mgr. Miluše Kupková a Mgr. Jan Herec

 
PDF Tisk Email

Soutěž nakladatelství Albatros


 

V podzimním katalogu knižní nabídky Albatrosu byla vyhlášena výtvarná soutěž „ Komiksový příběh.“ Soutěžící měli za úkol nakreslit komiks na téma pověsti o vzniku jejich města. Žáci naší školy se v hodinách výtvarné výchovy a dějepisu seznámili s těšínskými pověstmi a nechali se inspirovat příběhem Tří bratří a Černé kněžny. Nejpodařenější díla jsme s paní učitelkou Potyszovou poslaly do redakce a za několik týdnů si dvě naše žákyně, Kateřina Teperová a Barbora Pawerová z 9. B, vyzvedly knižní odměny za speciální ocenění.

Děvčatům gratulujeme!

Oceněné komiksy si můžete prohlédnout na webových stránkách Albatrosu http://www.kmc.cz/vitezove-souteze-komiksovy-pribeh.html

 

Mgr. Dana Bednářová

 
PDF Tisk Email

HALLOWEEN


V pátek 31.10. jsme měli ve školní družině strašidelný Halloween – odpoledne plné soutěží a strašidel ve spolupráci se žákovskou radou. Za organizaci této akce děkujeme nejen žákovské radě, ale také p.uč. Bujokové a Bednářové.

Po víkendu nám došel dopis od účastnice páteční družinové akce – píše tajemná Adnil ze

4.B? Kdo to je?

Ved.vych. Lenka Martinková

 

Ahoj všichni. Chci se s Váma podělit o zážitek z pátku 31.10. z HALLOWEENU.

1.stanoviště bylo kousání jablek a rohlíků – to vám byla sranda! J

2.stanoviště byly kuželky

3.stanoviště „ vyhledej zvířata“

4.stanoViště „udělěj z koštěte strašáka“

5.stanoviště „ochutnávky“…… vše se mi moc líbilo J

Byli jsme rozdělení do pěti družstev. Zvítězily dvojky a dostaly krásné fotoalbum a bublifuk.

Bublifuk dostali všichni za účast J.

Vaše Halloweenská Adnil ze 4.B

 

 
PDF Tisk Email

Přírodovědný klokan

 

Dne 13. – 14. října se na naší škole uskutečnila soutěž přírodovědný klokan, která je určena pro žáky 8. a 9. tříd. Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci
ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků
o technické a přírodovědné obory. Tato soutěž je zaměřena na znalosti a dovednosti z předmětů jako
je fyzika, matematika, chemie, přírodopis a zeměpis a je rozdělena na dvě kategorie: Kadet - soutěží žáci 8. a 9. tříd ZŠ a studenti tercie a kvarty osmiletých gymnázií a Junior – soutěží studenti 1. a 2. ročníků SŠ. Pro lepší představu uvádíme několik pravidel:

v obou kategoriích řeší soutěžící 24 soutěžních úloh

-          soutěžící v kategoriích Kadet i Junior mají čas na zpracování 40 minut + 10 minut organizační práce

-          každý soutěžící v obou kategoriích vstupuje do soutěže s 24 body

-          úlohy jsou rozděleny do tří skupin podle bodování (úlohy za 3, 4 a 5 bodů)

-          za každou správně zodpovězenou otázku získá soutěžící příslušný počet bodů (3, 4 nebo 5)

-          za každou neřešenou úlohu nezíská ani neztratí žádný bod (0 bodů)

-          za každou špatně zodpovězenou úlohu se nepřičítá žádný bod, ale naopak se 1 bod odečítá

Z pohledu učitele to v učebně, kde probíhalo testování, vypadalo následovně. Vyděšené páry očí, ticho, napětí a nespočetné množství imaginárních otazníků kolem hlav žáků. Mozkové závity zažily bouři informací, hledání a počítání, bylo možné pozorovat i záhadné mimické projevy u některých zahloubaných studentíků, ale naši svěřenci se porvali se zadanými otázkami, úkoly a příklady jako lvi. Výsledky předčily naše očekávání. Nejen, že nikdo neklesl pod hranici deseti bodů, ale ani dvaceti a nula tak zůstala za horizontem vědomostí.

Proto děkujeme našim žákům za milé překvapení.

Mgr. Lucie Kadlecová a Mgr. Jan Herec

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 9 z 33

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300