Co je nového ve škole, školkách i družině?

Výpis aktuálních článků:PDF Tisk Email

Barča – vítězka krajského kola


Žáci naší školy se zapojili do literární a výtvarné soutěže s názvem „Evropa ve škole“, kterou vyhlásilo Ministerstvo školství ČR.  Literární části školního kola se zúčastnilo 70 žáků a výtvarných prací jsme hodnotili celkem 36. Z obou částí jsme pak vybrali 12 postupujících. Velmi příjemným překvapením pro nás bylo umístění žákyně Barbory Adamišové z 8.A, která v literární soutěži vyhrála 1.místo  v 2.kategorii v krajském kole.

Přejeme mnoho dalších tvůrčích úspěchů nejen Báře, ale všem soutěžícím.

Mgr. Jana Kropová

 
PDF Tisk Email

„O nejkrásnější kraslici“


Během měsíce března probíhala na 2.stupni soutěž „O nejhezčí velikonoční kraslici“. Této akce se zúčastnilo celkem 90 dětí. Kraslice byly vyzdobeny různými technikami. Před Velikonocemi byly všechny výrobky vystaveny a žáci mohli dát svůj hlas nejpěknějšímu z nich. Na prvním místě s počtem 42 hlasů skončil Lukáš Sedláček ze 7.B, druhé místo obsadila Sabina Niedobová ze 7.A a třetí příčku dobyla Klára Kajzarová opět ze třídy 7.A.

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům gratulujeme.

Mgr. J.Kropová, Mgr. J.Potyszová, Mgr. D.Bednářová

 
PDF Tisk Email

Velikonoční odpoledne ve školní družině

 

Velikonoční jarní svátky a jejich tradice jsme si připomínali celý týden.

Vyhlásili jsme soutěž o nejzajímavější velikonoční dekoraci.

Děti tak měly možnost přinést na výstavku velikonoční výrobek, dekoraci, obrázek…….

Celý týden nám  tato velikonoční výstavka zkrášlovala přízemí naší školní družiny.

Ve středu 1.4. jsme uspořádali v tělocvičně velikonoční odpoledne. Odpoledne plné soutěží a zábavy s hledáním pokladu. Děti soutěžily v družstvech na 6. stanovištích – musely prolézt zaječí dírou, uplést si malou pomlázku, trefit se vajíčkem / míčkem / do plastové lahve, házet plastovým vajíčkem na cíl, převézt nafukovací balónek / vajíčko / na lopatě a poskládat velikonoční obrázek. Na této akci jsme vyhodnotili tři nejlepší, kteří se zúčastnili naší velikonoční soutěže – 3. místo patřilo Vavrdové Sofii z 2.B, 2.místo měl Mikuláš Burda z 2.B a na prvním místě byly sestry Sluštíkové – Kristýnka ze 4.A a Bára z 3.A. Všem dětem moc gratulujeme. Děkujeme i ostatním dětem, které se ochotně do naší soutěže zapojily.

 

Vedoucí vychovatelka Lenka Martinková

 

 
PDF Tisk Email

Karneval na KASSce


Už od 14,30 hodin se do sálu hrnuly masky, krásky i příšerky všeho druhu. Jako obvykle, náš karneval 21.3. na KASS v Těšíně byl veselý a hravý – hravě začaly už mažoretky, roztočily své hůlky při úvodní skladbě a zabraly svou formací celý sál, po vystoupení jej také roztleskaly. Následovalo taneční vystoupení Adély Šimandlové a Erika Bausano, kteří rozvířili vzduch argentinským tangem a hravou „čačou“. Pak Adéla učila ostatní v sále aspoň základní krok salsy, kterou se dá tančit i single, tedy bez partnera. A pak už se objevil osamělý Indián a hledal ztracené druhy. Jen co se našli, radostí si zatančili a nebyli to Indiáni, byli to učitelé a vychovatelky naší školy a moc jim to šlo. Pod velením náčelnic -moderátorek Beáty Foltýnové a Pavlíny Placzkové následoval tanec, soutěžení a samozřejmě přehlídka masek. Některé byly letos opravdu originální, mým tajným favoritem byla kadibudka (dokonce obrostlá křovím!) zaujali  i avatarka a spousta malých rytířů, mušketýrů a chlupatých zvířátek. Někteří se nechali ještě namaskovat šikovnými malířkami FACE-PAINTINGU a vyfotit profi fotografem. Odpoledne rychle utíkalo, děti i jejich dospělý doprovod se mohli občerstvit báječnými dobrotami, které rodiče napekli a členové RAŠ servírovali a byla tu tombola  a poslední písnička a ZVONEC A KONEC.  Už teď mohou malí žáčci přemýšlet, čím porotu překvapí příští rok.

S díky všem organizátorům i pomocníkům, K. Bujoková ,ZŠ a MŠ KONTEŠINEC

 

 

 
PDF Tisk Email

Škola v přírodě - 1.stupeň

 

V průběhu měsíce března se konala škola v přírodě z projektu EU na téma „Poznávej, chraň a měj rád přírodu“. Do hotelu Jelenovská v malebných lesích Bílých Karpat v blízkosti města Valašské Klobouky se sjelo 75 dětí ze 3. až 5. ročníků ZŠ Kontešinec, v doprovodu svých učitelů a vychovatelek. Akce se účastnily i vychovatelky z DDM Český Těšín.

Během jedenácti dnů ozdravného pobytu absolvovaly děti aktivní program. Na denním programu byly procházky v čistém prostředí Karpat a hry v přírodě, jako např. stavby lesních domečků, noční stezka odvahy apod., a také koupání v hotelovém bazénu. Ve vzdělávacím environmentálním programu se děti dozvídaly zajímavosti o životě v lese, orientaci v terénu i o nutnosti ochrany naší přírody. Zřejmě největším zážitkem byl pro všechny výlet do zoologické zahrady Lešnáu Zlína, kde jsme i díky teplému jarnímu sluníčku mohli obdivovat spoustu zvířat a prožít tak nádherný den.

„Užili jsme si hodně legrace a dozvěděli jsme se mnoho nových zajímavých informací,“ shodují se děti, které se zúčastnily naší školy v přírodě. Doufejme, že děti čeká v příštích letech ještě hodně podobných akcí.

 

 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 6 z 33

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300