Co je nového ve škole, školkách i družině?

Výpis aktuálních článků:„Ples Karla IV.“  poprvé ve školní družině

Každý měsíc plníme ve školní družině úkoly v celoroční hře, kterou jsme letos nazvali: Byl jednou jeden král. Povídáme si o středověku, řemeslech a životě … kreslíme erby, vyrábíme královské koruny….

V pátek 17. února se v tělocvičně konal „Ples Karla IV.“

Podmínkou účasti bylo mít na sobě jakýkoliv „kousek sukna plesového.“ V tento den se děti i paní vychovatelky proměnily ve šlechtice, pážata, rytíře, krále, princezny……

Ples jsme zahájili slavnostní polonézou. Pak následoval program dětí: zazpívaly nám děti ze sboru, děti z tanečního kroužku nám zatancovaly a nakonec se předvedl taneční pár – Eliška Moravcová a  Tobias Ottner.

Poté začala taneční zábava, tancovali jsme v kruhu i ve dvojicích. Učili se společně dobové tance. A jak se ples líbil našim dětem?

„Líbilo se mi tančení a kostýmy a paní vychovatelky, že měly krásné dlouhé šaty.“ Sabinka Mrázková

„Mě se nejvíc líbil první společný tanec.“ Silva Sikorová

„Líbilo se mi, jak jsme tancovali. Líbilo se mi všechno.“ Tomáš Zemánek

Vedoucí vychovatelka Lenka Martinková

 

Recitační soutěž

 

V úterý 14.2.2017 proběhlo v čítárně a kavárně AVION školní kolo recitační soutěže. Děti z 2 .- 5. tříd soutěžily v recitaci básní a přednesu krátkých textů. Ke slavnostní atmosféře přispělo pěkné prostředí kavárny. Na malé recitátory se přišli podívat i rodiče a prarodiče. Děti soutěžily ve 2 kategoriích.  V 1. kategorii zvítězila Magdalénka Szemlová ze 3.A, 2.místo patří Lukáši Zahradníkovi ze 2.A a 3. byla Barborka Tomášková ze 2.B.  Ve 2. kategorii vyhrála Rozárie Suchánková z 5.B, na 2. místě byla Karolína Sližová ze 4.A a na 3. místě Anička Quynh ze 4.B.

 

Výherci obou kategorií nás budou reprezentovat v Městském kole v recitaci,  které se koná 7.3.2017 rovněž v čítárně a kavárně AVION. Jsme rádi, že tato soutěž se mezi dětmi těší velké oblibě a stala se na naší škole tradicí.

 

Mgr. Šárka Czyžová

 

 

 
PDF Tisk Email

Zahájení školního roku 2016/1017

Nový školní rok 2016/17 byl zahájen 1.září na slavnostním shromáždění žáků, učitelů, zaměstnanců školy a rodičů. Již tradičně jsme se všichni sešli na zahradě naší mateřské školy v Masarykových sadech. Zástupce vedení školy přivítala všechny přítomné a seznámila žáky s připravovanými akcemi na nový školní rok. Největší pozornost byla věnována našim nejmladším žáčkům – prvňáčkům. Kamarádi z patronátních tříd 2. stupně připnuli prvňáčkům placky jako upomínku na tento slavnostní den.

Poté se žáci rozešli se svými třídními učiteli do tříd, kde se žáci přivítali se svými spolužáky  a s učiteli v užším kruhu.

Vedení školy přeje všem žákům úspěšný školní rok, pedagogům hodně trpělivosti a hodné a zvídavé žáky.

 

Mgr. Radka Gajdová

 

 

 
PDF Tisk Email
Pondělí, 07 Prosinec 2015 08:14

Den otevřených dveří na ZŠ Kontešinec

V úterý 1. 12. 2016 proběhl na naší škole Den otevřených dveří.  Návštěvníci mohli dopoledne nakouknout do všech tříd, protože výuka probíhala „s otevřenými dveřmi“. Pozvání přijali žáci z chotěbuzské základní školy, pro které byly připraveny ve všech třídách 1. stupně workshopy.

V odpoledních hodinách mohli zájemci zhlédnout promítání filmů o činnosti školy nebo nahlédnout do našich tříd včetně odborných učeben.  Pro předškoláky z mateřských škol a jejich rodiče byla připravena ukázková hodina žáků 1. tříd a prohlídka celé školy.

Děkujeme všem našim zaměstnancům za přípravu a zdárný průběh tohoto dne a věříme, že se naše škola všem, kteří do ní zavítali, líbila.

Vedení ZŠ Kontešinec

 

 
PDF

Nejvýznamnější úspěchy žáků ve školním roce 2016/17

Finanční svoboda - mistrovství ČR: Patrik Zamazal (9.A), Tobiáš Konečný (9.B) - 2. místo

Finanční svoboda - mistrovství ČR: Jindřich Teper (8.B), Aleš Rusnák (9.A), Patrik Zamazal (9.A), Tobiáš Konečný (9.B) - kat. škol - 1. místo

Finanční gramotnost - okresní kolo: Alexandr Rucki (6.A), Pavel Hovjadský (7.A), Adéla Tomanová (7.B) - 2. místo

Olympiáda v anglickém jazyce - okresní kolo: I. kat. - Jonáš Špirka (4.A) - 2. místo; II. kat. - Tobiáš Konečný (9.B) - 2. místo

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 3 z 33

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300