Deváťáci bronzoví na krajském kole Wolframu

V pátek 21. září proběhlo ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá krajské kolo branné soutěže Wolfram, kterou organizovalo Krajské vojenské velitelství Ostrava v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu. Naši školu reprezentovalo družstvo deváťáků ve složení Ondřej Frysz, Nicolas Osička, Adam Stonawski a Sára Štefková, která na poslední chvíli musela nahradit nemocnou Samantu Suchou. Tento tým předvedl své dovednosti už v městském kole, v němž v polovině června vybojoval postup z druhého místa.

Našim žákům i jejich doprovodu v podobě pana učitele Sporysze letos přálo počasí, a tak mohli zažít neopakovatelnou atmosféru vojenského zápolení ve veřejnosti běžně nepřístupných místech.

Vojáci si pro soutěžící připravili řadu náročných disciplín. Vše zahájila plavba na raftu po vodní nádrži Barnov. Následovala poznávačka armádní techniky a zbraní, zdravověda, „okap“, který prověřil týmovou spolupráci, silová disciplína, vědomostní test o Ostravské operaci, střelba ze vzduchovky, bojová dráha a topografie. Mezi jednotlivými stanovišti se žáci museli přesunovat během a kromě preciznosti a správnosti splnění úkolů hrál důležitou roli i výsledný čas.

Všechny týmy doběhly do cíle po absolvování náročné trasy obohacené o nevšední zážitky. Navíc si také mohly vyzkoušet laserovou střelnici nebo lukostřelbu.

Naše družstvo díky náročné přípravě a skvělým výkonům vybojovalo úžasné 3. místo z celkového počtu 26 čtyřčlenných týmů, za což si zaslouží obrovskou gratulaci.

Poděkování také patří Ostravské univerzitě, paní učitelce Seberové a panu školníkovi za poskytnutí podmínek a pomoc při přípravě našeho soutěžního družstva.

Mgr. Radek Sporysz


 

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300