Vítejte na hlavní stránce

Komorní koncert

 

Dne 19. 6. 2018 proběhl v Jazz klubu KaSS Komorní koncert žáků naší školy, ve kterém účinkovalo více než sedmdesát žáků. Z prvního stupně se představil sbor a zobcové flétny pod mým vedením. Žáci na flétny zahráli lidové písničky a sbor rodičům přestavil tři veselé písně s pohybovým doprovodem, který naše nejmenší žáky hodně baví. Mgr. Pavla Šustková koncert provázela mluveným slovem a pomáhali ji schopní recitátoři Karolína Sližová a Petr Bojda. Žáci pátého ročníku si pod vedením Mgr. Karin Bujokové zahráli v angličtině pohádku O nepotřebných zvířátkách. Mgr. Leszek Kaleta celý koncert doprovázel hrou na kytaru a klávesy a zároveň připravil vystoupení sboru, kytarového souboru a sólových zpěváků. Žákyně devátého ročníku Natálie Sikorová zazpívala píseň Můj Monte Christo, Vanessa Melecová Little Holywood, čímž se s naší školou rozloučily. Další sólová vystoupení měla Karolína Burdová, žákyně 1. třídy, která vyhrála 3. místo v okresním kole soutěže Zpěváček, Beata Byrtusová zahrála na zobcovou flétnu a Gabriela Hlawiczková z osmého ročníku zazpívala píseň léto. Koncert uvedly a zakončily společné písně všech účinkujících.

Mgr. Kateřina Wantulok


 

5. místo v soutěži Lidice pro 21. století v kategorii nejaktivnějších škol

Každoročně se žáci druhého stupně účastní vědomostní a literární soutěže Lidice pro 21. století. Po 7. místě v loňském školním roce v kategorii nejaktivnějších škol jsme letos obsadili pátou příčku a byli jsme pozváni na slavnostní předávání cen do kladenského kina Hutník. Tamní sál se postupně zaplnil do posledního místa účastníky a finalisty. V úvodu nás přivítali organizátoři soutěže a poslechli jsme si vítězné literární práce, o jejichž kvalitě nebylo pochyb. Předávání cen zakončil koncert kapely Mirai, která je u žáků velmi oblíbená. Mohli ji svým zpěvem dokonce doprovodit na pódiu. Před odjezdem do samotných Lidic na soutěžící čekalo občerstvení. Na pietním místě a v muzeu Lidického památníku se nás ujala velmi sympatická průvodkyně Eliška Dubnová, která žáky citlivě seznámila s lidickou tragédií. Muzeum jsme si procházeli individuálně a z interaktivních expozic mnohým běhal mráz po zádech. Zpáteční dlouhou cestu žáci zvládli na výbornou a o půl jedenácté večer jsme dorazili zpět do Těšína. Věřím, že exkurze byla pro žáky přínosná a příští rok se zapojí do soutěže ještě aktivněji.

Mgr. Kateřina Wantulok


 

Malé maturity

Ve dnech 21. a 22. června proběhly na naší škole již tradiční Oborové dny, tzv. Malé maturity. Několik měsíců se žáci 9. ročníku připravovali k těmto zkouškám. Pod vedením konzultantů z řad učitelů si deváťáci nachystali prezentace na témata, která jim byla něčím blízká. Zaměření žáků byla velice různorodá. Během dvou dnů představili např. práce o chemických reakcích, profesionálních řidičích, paralelních světech či o poskytování první pomoci. Jako každý rok nechyběla ani témata zeměpisná, sportovní, hudební nebo literární. Pro žáky to jistě byla velká zkušenost, díky níž se seznámili s tím, jak pracovat se zdroji, jak je správně citovat a jak by měla celkově prezentace vypadat. S tím souviselo i to, že dívky a chlapci přišli k maturitám společensky oblečeni, a musíme uznat, že jim to velice slušelo!

 

Mgr. Dana Bednářová


 

RADOVÁNKY 2018

 

Radovánky letos propukly za velkého vedra v sobotu 9.6. Organizátoři, tj. Sdružení rodina a škola, prozřetelně uspořádali radovánky ve vnitřních prostorách KASS Střelnice, což se ukázalo jako velmi praktické, když se asi za dvě hodiny spustil prudký déšť. Jen chlapi-grilovači zůstali ve svém venkovním stánku u kotlet a klobásek:) Stejně jako obvykle nechyběly domácí dobroty napečené maminkami a babičkami ani občerstvovací pultík s usměvavými barmankami/barmany.

Programem letos provázela žákyně 9.třídy Natálie Sikorová, v programu se předvedli žáci prvního stupně, ať už v malých skupinkách, nebo jako celé třídy. Tradičně na úvod vystoupily mažoretky ze zájmového kroužku školní družiny, několik dalších tanečních představení nenechalo přihlížející rodiče také v klidu sedět – třeba píseň 2.B „To máme mládež“ pod vedením paní učitelky Dziubkové provázel inspirativní rock-and-roll taneček, jak si zpříjemnit důchod. Také velmi rytmický taneček s PET lahvemi dětí z 3.A s paní učitelkou Foltýnovou nám ukázal, jak správně a zábavně naložit s plastovým odpadem. Poučná byla i pohádka 4.B o Honzovi, který nebyl tak úplně hloupý...V průběhu programu vystoupila také vítězka soutěže Škola má talent – Anička z 5.B s písní „Pátá“. Program pak zakončilo aerobikové vystoupení třídy 5.A s cvičitelkou p.Šustkovou.

O zábavu se dětem (a nejen jim) postaralo klaunské duo a hudební pult ovládal DJ Milk. Novinkou bylo mobilní planetárium v hudebním salónku, kde si děti mohly odpočinout od tanečního mumraje v klidu pod hvězdami. Ve stálém obležení bylo také malování na obličej.

Všem, kteří se starali o program a občerstvení, moc děkujeme a těšíme se znovu na příští rok!

 

Text a foto Karin Bujoková

Další fotografie naleznete v časopise Kaktus.

 

Exkurze 9. ročníku – Elektrárna Dětmarovice

Dne 18. června byla pro žáky 9. ročníku zorganizována exkurze do elektrárny v Dětmarovicích. I přestože byla elektrárna v měsíčním odstavení – probíhaly kontroly a opravy součástek, které nejdou opravit během provozu, ochotně se nám pracovník věnoval a jednoduchou a zábavnou formou vykládal o chodu elektrárny. Žáci se dozvěděli, že dětmarovická elektrárna je nejvýkonnější tepelnou elektrárnou v ČR. Kromě výroby elektrické energie se také zabývá výrobou tepla pro města Bohumín a Orlová. Všichni jsme mohli nahlédnout do „velína“ řídícího počítačového zázemí celé elektrárny, k černouhelným valům, drtičky černého uhlí, spalovny a jako bonus nás zaměstnanec elektrárny vyvezl výtahem na střechu elektrárny, kde jsme mohli vidět města Český Těšín, Bohumín, Orlová a vlastně celý areál dětmarovické elektrárny.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 58

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner