Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

OZNÁMENÍ O PROVOZU MATEŘSKÝCH ŠKOL A ŠKOLNÍ DRUŽINY V OBDOBÍ PODZIMNÍCH PRÁZDNIN

(PONDĚLÍ 29. ŘÍJNA A ÚTERÝ 30. ŘÍJNA 2019)

 

Oznamujeme tímto, že v době podzimních prázdnin je v provoz zajištěn následovně:

 

  • MŠ Masarykovy sady: v provozu
  • MŠ Smetanova: v provozu
  • MŠ Dukelská: povoz uzavřen
  • MŠ Koňakov: v provozu
  • MŠ Mosty: provoz uzavřen

 

  • Školní družina: provoz uzavřen

 

Mgr. Věra Gorgolová

ředitelka školy

 
Adaptační den šesťáků 4.9.2019

V letošním školním roce nám vznikla zajímavá situace - adaptovat na nového třídního se mohla jen jedna z šestých tříd, na nové kamarády ovšem obě. Proto jsme zvolili zkrácený program na jeden den bez obvyklého výjezdu. Den jsme začali poznáváním sebe sama i kamarádů ve třídách - naučili jsme se jména nových spolužáků a něco se o nich dozvěděli. Zkusili jsme taky, jak umí šesťáci abecedu:)
Pak jsme se s oběma třídami vydali na hřiště na Frýdecké ulici, kde pokračovaly hra soutěživé i spolupracující s šátky a míči. Holky i kluci se učili, jak spoléhat na sebe i na druhé, jak se povzbuzovat i držet spolu. Počasí nám přálo a tak po deštivém začátku školního roku jsme se na hřišti pěkně zahřáli. Pak už následoval oběd ve školní jídelně a druhý den se žáci vrhli do víru druhého stupně.
V šestých třídách budou letos třídními učitelkami Mgr. Jana Kropová (6.A) a Mgr. Renáta Janotová (6.B). V obou třídách budou také asistentky pedagoga.

Karin Bujoková

 
Ve škole už se moc neučíme, tak tam v červnu...i přespíme:)

Poslední akcí Žákovské rady byla "přespávačka", kterou kluci a holky navrhovali už loni, ale díky nefunkční tělocvičně jsme se k ní dostali až na konci školního roku. Naším hlavním stanem, ložnicí i společenskou místností se stala malá tělocvična. Vzhledem k tropickým teplotám jsme opékání párků na školkové zahrádce nechali až na večer, ale zato jsme viděli chrousty, netopýry a jiné zázraky přírody. Párky téměř zmizely, ale místo zůstalo i na sladké odměny při soutěžích. Výherci za účast na akcích školy se za školní rok 2018/19 stali Veronika Bohmová, Vojta Brázda a Valča Branná. Samozřejmě jsme zavzpomínali i na ostatní akce toho roku - tradiční Čertovský den, Valentýnky, karneval a radovánky, náročný Den otevřených dveří i hlídání budoucích prvňáčků v družině. Akcí bylo méně než obvykle, chyběla nám tělocvična, odstavená z bezpečnostních důvodů na celý školní rok, posteskla si i tělocvikářka paní Seberová, která se s námi akce zúčastnila. Večer jsme unavení uléhali na matrace, na zeď si promítli film "s hororovými prvky" :)  a čekaly nás poslední dva dny ve škole a pak už -
hurá prázdniny! Věřím, že si tuto akci někdy s novými členy žákovské rady zase zopakujeme!
K.Bujoková
(P.S. Fotky z ložnice v malé tělocvičně nejsou publikovatelné, protože jsou všichni v pyžamkách)
 

Rozloučení se školním rokem

Za pár dní nás čekají letní prázdniny a tak jsme se rozhodli uspořádat v 1.a 2. oddělení akci nazvanou: „Zábavné odpoledne“ a pro starší děti z 3. a 4. oddělení „Indiánský den. Akci zahájily mladší děti a konala se částečně ve školní družině a větší část na zahradě MŠ. Připravili jsme pro děti spoustu úkolů a prvním úkolem bylo vytvořit výrobek z naší nové modelovací hmoty Madmattr“. Po splnění prvního úkolu jsme se přesunuli na zahradu a rozdělení do čtyř družstev postupně plnili další úkoly, které nás nakonec dovedli k pokladu. Další odměna čekala v podobě párku, který si každý opekl na již předem připraveném ohni. Naopak starší děti se v tento den proměnily v indiány. Ve školní družině jsme si vyrobili indiánské čelenky, namalovali se na obličej a hurá na zahradu.Tam nás také čekalo opékání párků, zpívání a posezeni si u ohně.

Vedoucí školní družiny Martinková Lenka


 

Talentovaní deváťáci oceněni Třineckými železárnami

Ve čtvrtek 13. června 2019 se v kulturním domě TRISIA v Třinci konalo slavnostní ocenění nejúspěšnějších žáků našeho regionu spojené s udílením titulu „Talent 2019“ v oblasti předmětů s technickým zaměřením. Pozvání na předávání ocenění se dostalo i dvěma žákům naší školy – Ondřeji Fryszovi (9.A) a Adamu Stonawskému (9.B), kteří si jej vysloužili kromě celkové svědomité práce a úspěchů ve sportovních, branných či matematických soutěžích (Wolfram, Gymnazion) především za vybojování titulů vicemistrů a mistrů ČR na Mistrovství České republiky ve Finanční svobodě.

Ocenění předal žákům osobně ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Třineckých železáren pan Ing. Ivo Žižka za přítomnosti dalších významných hostů, mezi nimiž nechyběla ani primátorka Statutárního města Třince paní RNDr. Věra Palkovská.

Udílení cen bylo doprovázeno vynikajícím hudebním vystoupením ZUŠ Třinec a zakončeno neméně skvělým a bohatým rautem, takže si naši talenti kromě diplomu odnesli poukázky s velmi zajímavou finanční výší a nezapomenutelný kulturní a gastronomický zážitek.

Oběma oceněným gratulujeme a přejeme jim hodně podobných úspěchů i v budoucnu na středních školách!

Mgr. Radek Sporysz


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 67

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner