Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

Oznámení

 

Vážení rodiče,

 

z provozně-technických důvodů jsme nuceni přerušit provoz Mateřské školy Koňákov od středy 16. ledna do pátku 18. ledna 2019.

 

Mgr. Věra Gorgolová

ředitelka školy

 
PDF Tisk Email

Provoz pracovišť v období pololetních a jarních prázdnin

 

Vážení rodiče,

 

v období pololetních a jarních prázdnin (tedy pátek 1. února  a  pondělí 11. února - pátek 15. února  2019) bude provoz na jednotlivých pracovištích následující:

  • Školní družina – provoz přerušen
  • Mateřská škola Masarykovy sady - nepřerušený provoz
  • Mateřská škola Smetanova - nepřerušený provoz
  • Mateřská škola Dukelská – 1. února 2019 provoz nepřerušen, v období 11. - 15. února provoz přerušen
  • Mateřská škola Mosty – provoz bude přerušen pouze 14. - 15. února 2019
  • Mateřská škola Koňákov - nepřerušený provoz

 

Mgr. Věra Gorgolová

ředitelka školy

 

Čtenářský klub hrál v pražském divadle Minor

V pondělí 17. prosince se členové školního čtenářského klubu zúčastnili přehlídky vítězných týmů v Praze. Už na podzim nacvičili scénické čtení příběhu Knihožrouti, s kterým se přihlásili do celostátní soutěže Čtenář na jevišti. Z šedesáti přihlášených vybrala odborná porota pět nejinspirativnějších souborů, ty pozvala do Prahy, aby svá představení zahrály v divadle Minor.

Když jsme se dozvěděli, že jsme mezi pěti vybranými skupinami, měli jsme nesmírnou radost. Uvědomili jsme si, že dva roky práce v projektu Školní čtenářské kluby nebyly zbytečné.

Velké blahopřání a poděkování patří dětem, které ve svém volném čase nacvičovaly představení, ale také paní knihovnici těšínské knihovny Katce Šildrové. Ta se scénickému čtení věnuje už několik let, a mohla tak děti do soutěže kvalitně připravit.

A co na vystoupení našich žáků napsala paní spisovatelka Klára Smolíková, jejíž knihu si naši klubáci vybrali jako předlohu? To si můžete přečíst v jejím facebookovém příspěvku :-).

Záznam z představení si můžete prohlédnout na stránkách youtube.com:

https://www.youtube.com/watch?v=jFm0ln_nsnk

Mgr. Dana Bednářová


 

Předvánoční návštěva mateřské školy na ul. Dukelská

V čase předvánočním jsme navštívili děti z MŠ na ulici Dukelská. Školička je to sice malá, ale velmi útulná a pěkná se spoustou šikovných dětí. Naše setkání jsme zahájili společným zpěvem vánočních koled v kruhu na koberci. Pak jsme se přemístili ke kulatým stolečkům, u kterých jsme vyráběli andílky. Naše výtvory se vážně povedly! Malé děti nám pomáhaly vybarvovat, stříhat i lepit. Během práce jsme si s nimi povídali a smáli se. Hotové andílky si malé děti pověsily na vánoční stromeček, který ve třídě měli. Stromeček ověšený andílky vypadal opravdu kouzelně. Za dobrou práci nás paní učitelky odměnily perníčky a cukrovím, které pekly společně s malými dětmi. Bylo to moc milé. Na závěr jsme si mohli s malými dětmi hrát s jejich novými hračkami. Připomněli jsme si dobu, kdy jsme i my navštěvovali mateřskou školku. Jak rádi bychom se do těch bezstarostných časů vrátili!

žáci třídy 5.B ze ZŠ Kontešinec


 

Vánoční jarmark


Každoročně se v naší škole před Vánocemi koná Vánoční jarmark nebo koncert. Letos přišel 11. prosince na řadu Vánoční jarmark. Každá třída naší školy se změnila na malou manufakturu, kde žáci se svými třídními učiteli vyráběli vánoční ozdoby a dekorace, adventní věnce, marcipánové dobroty, mýdla nebo balzámy na ruce. Pozadu nezůstaly ani děti ze školek a školní družiny. Všechny výrobky byly k zakoupení ve třídách na prvních dvou poschodích, které se proměnily na prodejní místa, kde si rodiče mohli nakoupit výrobky žáků.
Po ukončení prodeje následoval malý vánoční koncert ve školní jídelně. Vystoupilo zde téměř osmdesát žáků všech ročníků. Ve třech blocích vystoupil sbor pod mou taktovkou společně s kytarovým souborem doprovázený panem učitelem Leszkem Kaletou, který zazpíval vánoční písně a koledy. Sólistky Gabriela Hlawiczková, Klára Červinková a Veronika Jírová spestřily program koncertu svým zpěvem. Agáta Tomiczková kromě sólového zpěvu zahrála na housle dve koledy a na kytaru měla sólo Helena Ottnerová. Žáci navštěvující hodiny zobcové flétny zahráli písně Koleda, koleda Štěpáne a filmovou melodii My Heart Will Go On. Hudební program obohatili žáci Anna Cięcialová, Vojtěch Brázda, Jarek Olah a Vojtěch Chrástek recitací vánočních básní. Slovem provázela paní učitelka Karin Bujoková.

Všem účinkujícím se vystoupení moc povedlo a navodilo krásnou vánoční atmosféru.

Mgr. Kateřina Wantulok

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 61

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner