Vítejte na hlavní stránce

ZŠ Kontešinec mistrem ČR a žáci mistry a vicemistry ČR ve Finanční svobodě

Ve středu 6. června se konal již pátý ročník Mistrovství České republiky ve hře Finanční svoboda, jehož dějiště se tentokrát přesunulo z Prahy do Ostravy. ZŠ Kontešinec reprezentovaly na MČR stejně jako v minulých dvou letech dva dvoučlenné týmy. První tým byl tvořen loňským mistrem ČR Jindřichem Teperem a jeho spolužákem Reném Lukou (oba 9.B) a druhý tým nováčky Ondřejem Fryszem (8.A) a Adamem Stonawskim (8.B), kteří s touto hrou doposud neměli žádné zkušenosti. Všichni tito žáci absolvovali pod vedením pana učitele Sporysze ve svém volnu náročnou přípravu, která byla zaměřena právě na dosažení co nejlepšího výsledku v klání, které se soustředí na správné nakládání s penězi v průběhu celého života. Žáci měli nelehkou úlohu, protože mistrovství republiky není rozděleno do žádných kategorií, takže se hoši museli poprat kromě dalších žáků základních škol i s reprezentanty gymnázií, obchodních akademií či středních odborných škol s finančním zaměřením. V této silné konkurenci se Ondrovi s Adamem podařilo vybojovat 2. místo a získat titul vicemistrů ČR a René s Jindrou zvítězili, a stali se tak mistry ČR. V kategorii škol pak díky skvělým a vyrovnaným výkonům našich žáků ZŠ Kontešinec po zásluze zvítězila, a podařilo se tak obhájit loňský titul mistra ČR v této kategorii. Naši reprezentanti si za dosažená umístění odnesli věcné ceny včetně pohárů. Všem čtyřem klukům děkujeme za předvedené výkony a obrovsky jim gratulujeme k dosažení tak skvělého umístění!

Mgr. Radek Sporysz

 

 


 
PDF Tisk Email

Seznam přijatých dětí do předškolního vzdělávání

 

Seznam přijatých dětí do předškolního vzdělávání pro školní rok 2018/2019 naleznete ZDE.

 

Mgr. Věra Gorgolová

ředitelka školy

 

Exkurze do Krakova

Každý rok v květnu organizujeme pro naše žáky školní výlety a exkurze. Letos žáci devátého ročníku vyjeli za hranice do druhého největšího města Polska, Krakova. Nádherné historické centrum s bohatou historií nás uchvátilo všechny. Postupně jsme navštívili královský hrad Wawel, katedrálu sv. Stanislava, nádvoří původního historického sídla Jagellonské univerzity a královskou cestou jsme se dostali až na Hlavní náměstí, kde jsme se občerstvili zmrzlinou a nakoupili suvenýry.

Toto okouzlující město jsme opouštěli neradi, ale zároveň jsme se těšili na další místo našeho výletu, a to na Inwałd. Vtomto zábavním centru si každý našel své. Milovníci cestování a kultury se mohli procházet v Parku miniatur, kde byly k vidění zmenšeniny světových památek. Bylo pro nás velkým překvapením, když jsme sledovali miniaturní vlak, jak vjíždí do nádraží v Českém Těšíně. Ti, kteří dávají přednost adrenalinovým zábavám, si taky přišli na své. Tlak jim určitě zvedla pirátská loď, divoká řeka či strašidelný dům.

Výlet jsme si užili, počasí se nám vyvedlo, co víc si můžeme přát!

 

Více fotek si můžete prohlédnout na stránkách školního časopisu Kaktus.

 

Mgr. Dana Bednářová


 

Besídka ke Dni matek

 

Ve čtvrtek 17. května jsme ve školní družině oslavili „Svátek maminek.“

Po přivítání děti zpívaly, tancovaly, hrály krátké vtipné scénky

a recitovaly maminkám k svátku.

Někteří z nich s velkou chutí předvedli co umí: Matěj Pawlita zahrál na kytaru, Karolína Burdová zatančila s hůlkou a Juli Nesvadbová předvedla taneční kreace s obručí.

Na závěr vystoupení děti předaly svým maminkám přáníčka s dárečky, které vyrobily ve školní družině. Příjemnou atmosféru dokreslila vyzdobená třída a pohoštění, které připravily naše milované maminky. Děkujeme

 

Vedoucí vychovatelka Lenka Martinková

 

Krajské kolo vědomostní soutěže EUROREBUS

 

V sobotu 5. 5. 2018 se vybraní žáci 8. ročníků zúčastnili krajského kola vědomostní soutěže EUROREBUS, které se uskutečnilo v budově VŠB Ostrava. Postupu do krajského kola předcházelo celoroční plnění vědomostních úkolů pomocí internetu. Každý žák si vyhledával informace sám za sebe, ale v Ostravě již žáci pracovali v trojčlenných skupinách a prověřovali si znalosti ze všech předmětů (zeměpis, přírodopis, fyzika, chemie, občanská výchova, dějepis). V silné konkurenci, hlavně tříd z gymnázií, se naši žáci neztratili a 8.A ve složení K. Štefková, O. Frysz a P. Hovjadský se umístila na 32. místě, 8.B ve složení A. Stonawski, P. Sogel a D. Pecha dosáhli 45. místa.

Mgr. Lucie Seberová


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 56

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner