Vítejte na hlavní stránce

Na ZŠ Kontešinec děti darují dětem

Vánoční projekt Krabice od bot pomáhá těm chudším. Pomoc druhému je někdy jednoduchá a v období kolem Vánoc tak nějak víc žádoucí než jindy. Ostatně ne každý má možnost nacházet pod stromečkem dárky, a to ani ty drobné. Řada vánočních projektů se to ale úspěšně snaží změnit. Projekt Krabice od bot se v předvánočním čase uskutečnil letos už poosmé. Cílem je potěšit děti z chudších rodin, přičemž záměr je takový, že radost by jim měly udělat také děti. Jak? Jednoduše s pomocí rodičů žáci 6. A, 6. B naplnili krabice od bot dětskými dárky. Dárky mohli koupit v obchodě, ale taky bylo možné, a dokonce žádoucí vybrat použité, ale stále zachovalé hračky. Děti si tak dle vlastního uvážení protřídily svoje zásoby, a zároveň pomohly jinému dítěti, aby si mělo také s čím hrát. Krabici pak společně s třídou zabalily, označily štítkem s patřičným věkem a pohlavím dítěte, kterému je určena, a odnesly na jedno ze sběrných míst, do firmy Insgraf s.r.o. na ulici Ostravské. Žáci naší školy připravili neuvěřitelných 20 dárků, které jsme odnesli na sběrné místo. Chceme nyní po ukončení akce poděkovat všem, kteří se do ní jakkoli zapojili. Obrovský zájem dětí a velká podpora od rodičů nás velmi těší, společně jsme připravili radostnější Vánoce dětem v chudších rodinách, kterým budou dárky brzy doručeny.

 

Díky, že dokážete myslet na druhé! Krásné Vánoce všem!

R. Janotová, J. Kropová a žáci 6. A, 6. B

 
PDF Tisk Email

Oznámení o provozu mateřských škol a školní družiny v době vánočních prázdnin

(23.12, 27.12. 2019, 2.1. a 3.1.2020)

 

Školní družina i všechny mateřské školy budou v této době uzavřeny.


Mgr. Věra Grogolová

ředitelka školy

 

 

Exkurze do Planetária Ostrava

 

V úterý 12. listopadu 2019 vyměnili žáci 6.A/B a 7.B třídy školní lavice za polohovací sedačky v Planetáriu v Ostravě.

 

V sále tamního planetária žáci zhlédli hodinový program, který byl rozdělen na 2 části.

První z nich všem ukázala oblohu tak, jak vypadala 12. listopadu 2019 i se znameními zvěrokruhu. Z blízka nám byly ukázány planety: Venuše, Jupiter, Saturn, přirozená družice Země Měsíc. Viděli jsme Polárku, souhvězdí Velké a Malé medvědice.

 

Druhá část programu měla název: „Bouřlivá planeta.“ V této půlhodině byla žáci viděli zemskou kůru, které je rozlámána na tektonické desky, jež se vůči sobě pohybuji, a to způsobuje zemětřesení, podvodní zemětřesení (vznik vln tsunami) a sopečnou činnost. Zjistili, jaké to má dopady na živé organismy.

 

Po skončení programu v sále planetária byla žákům nabídnuta prohlídka Experimentária, ve kterém bylo k vidění mnoho zajímavých expozic. Žáci si vše sami mohli vyzkoušet. Za zmínku stojí stimulátor měsíční gravitace, gyroskop, tsunami, virtuální grafitti, tornádo, obloha na tabletu, zrcadlový labyrint, letový stimulátor, polární záře. Žáci dostali pracovní listy, které pomocí informačních panelů vyplňovali. Po celou dobu exkurze si žáci upevňovali a prohlubovali již probranou látku.

 

Podle ohlasů žáků se všem exkurze líbila a doufají, že se ještě někdy do planetária podívají, ať už ze školou, nebo s rodiči.

 

Mgr. Lucie Seberová


 

Plavání na bazéně ZŠ Pod Zvonek

 

Ve středu 24. října 2019 jsme žákům zpestřili výuku tělesné výchovy tím, že neprobíhala klasicky v tělocvičně, ale na bazéně u ZŠ Pod Zvonek.

Zaměřili jsme se na výběr těch nejlepších žáků, kteří poté reprezentovali školu na závodech v plavání. Žáci předvedli v průběhu jedné hodiny všechny plavecké styly a následně byli ti nejlepší vybráni.

Závody se uskutečnily 5. listopadu 2019, školu reprezentovalo 7 dívek (Branná, Gabrišová, Popelková, Amzová, Vavrdová a Mališová a 7 chapců (Sihelský, Baláž, Holajn, Záleský, Hlawiczka V., Mynář, Šimaliak).

Výsledky:

2. místo – znak – Vavrdová Sofie 7.B

2. místo – prsa – Sihelský Lukáš 7.A

4. místo – štafety chlapci

5. místo – štafety dívky

Všem zúčastněným plavcům děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Lucie Seberová

 

 

Oznámení pro rodiče:

ZÁJEZD DO ANGLIE


VE DNECH 15.-20.3.2020 SE USKUTEČNÍ ZÁJEZD

VYBRANÝCH STARŠÍCH ŽÁKŮ DO ANGLIE (BRIGHTON,

LONDÝN, AJ.). Informační schůzka


rodičů účastníků (zájemců) se uskuteční v naší škole 19.11.v 17 hodin v jazykové učebně. Informace byly zaslány zájemcům mailem nebo přes


Bakaláře, je možné nahlásit ještě náhradníky.

Karin Bujoková

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 69

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner