Vítejte na hlavní stránce

Maminkám k svátku…

 

Hned na začátku května jsme si v naší družince připomínali svátek maminek, který vždy připadne na druhou květnovou neděli. Povídali jsme si o mamince. Jaká je naše maminka – krásná, vysoká, usměvavá, pečlivá…… Vyráběli jsme přáníčka, kreslili maminku. Jednoho odpoledne jsme se vydali na procházku k řece a nasbírali oblázky na společnou dílničku s maminkami. A teď už jen napsat pozvánky, vyzdobit třídu a odpolední dílnička s maminkami může začít. V pondělí 13.května děti společně s maminkami malovaly na oblázky akrylovými barvami. Navzájem si pomáhali, ve třídě byla příjemná atmosféra…..těšíme se na další tvoření.

Po tvoření každá maminka dostala přáníčko a voňavou kytičku.

Lenka Martinková, Dagmar Niemczyková


 

Fortuna běh 2019

Běh na dva kilometry, to je vzdálenost, kterou musí „závodníci“ urazit při akci, která se nazývá Fortuna Běh. Při tomto závodě se samozřejmě soutěží o medaile, ale její hlavní poslání je jiné. Zúčastnit se, vyzkoušet si své možnosti, užít si výborně zorganizovanou akci pro všechny, co mají pohyb rádi a nesedí jen u počítače. O nové zkušenosti, přátelství a zážitky nikdy není nouze. Mimo to jsme již po čtvrté získali cenu za školu s největší účastí žáků. Děkujeme všem, co se zúčastnili a snad se příští rok sejdeme ještě ve vyšším počtu!

Mgr. Jakub Mikeska


 

Dne 24. 4. 2019 proběhlo na městském stadionu na ulici Frýdecká, městské kolo v atletice o Pohár rozhlasu. Nejlepší umístění: Helena Ottnerová - 2. místo v hodu míčkem mladších žákyň, výkonem 40,64m Ondřej Frysz - 2. místo ve vrhu 4kg koulí, výkonem 10,07m Tomáš Černohorský – 3. místo v běhu na 1000m, časem 3:35 Gratulujeme medailistům a děkujeme i všem ostatním, protože není důležité vyhrát, ale začít se hýbat Smile

Mgr. Jakub Mikeska


 

Již čtvrtým rokem se zapojili do akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko. Školním autobusem jsme se vydali do Vyšních Lhot, odkud jsme se vypravili ve dvou skupinách po modré a žluté turistické značce. Cestou jsme nasbírali na 200 kg odpadu, zejména plastu, skla a kovů. Poděkování patří nejen základní škole a sdružení RaŠ za finanční podporu, ale hlavně všem dvaceti devíti dobrovolníkům, kteří se svým pedagogickým doprovodem i přes nepřízeň počasí na akci vyrazili a pomohli naplnit cíle tohoto projektu.

Mgr. Jakub Mikeska


 

Ve čtvrtek 11.dubna jsme v 1. a 2. oddělení uspořádali akci nazvanou ,,Velikonoční tvoření". Před touto akcí jsme nejdříve navštívili knihovnu a popovídali jsme si společně s dětmi o Velikonočních svátcích, jak se slavili dříve a jak je slavíme teď. Ve školní družině jsme si připravili materiál a vyrobili jsme pěkné Velikonoční dekorace , ale také přáníčka pro své nejbližší. Výrobky se všem povedly a k radosti dětí si je mohli odnést domů . Na závěr akce jsme si společně pochutnali na Velikonočním mazanci a popovídali si u čaje. Děti z 2. oddělení pak ještě v pondělí 15, dubna navštívili výstavu Velikonočních perníčků a přinesli si i perníčky vlastnoručně ozdobené . Přejeme všem krásné svátky.

Děti ze ŠD a vychovatelky: Iva Szaboová a Marta Pindorová


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 9 z 64

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner