Vítejte na hlavní stránce
akce pro prvňáky Tisk Email

Akce pro prvňáky

Ve čtvrtek 24.10 pasujeme naše nejmenší na družiňáky.

Akce se bude konat v přízemí školní družiny od 16 hodin.

Srdečně zveme rodiče :-)

Vychovatelky Lenka a Dáša s prvňáčkama

 
PDF Tisk Email

OZNÁMENÍ O PROVOZU MATEŘSKÝCH ŠKOL A ŠKOLNÍ DRUŽINY V OBDOBÍ PODZIMNÍCH PRÁZDNIN

(PONDĚLÍ 29. ŘÍJNA A ÚTERÝ 30. ŘÍJNA 2019)

 

Oznamujeme tímto, že v době podzimních prázdnin je v provoz zajištěn následovně:

 

  • MŠ Masarykovy sady: v provozu
  • MŠ Smetanova: v provozu
  • MŠ Dukelská: povoz uzavřen
  • MŠ Koňakov: v provozu
  • MŠ Mosty: provoz uzavřen

 

  • Školní družina: provoz uzavřen

 

Mgr. Věra Gorgolová

ředitelka školy

 
Adaptační den šesťáků 4.9.2019

V letošním školním roce nám vznikla zajímavá situace - adaptovat na nového třídního se mohla jen jedna z šestých tříd, na nové kamarády ovšem obě. Proto jsme zvolili zkrácený program na jeden den bez obvyklého výjezdu. Den jsme začali poznáváním sebe sama i kamarádů ve třídách - naučili jsme se jména nových spolužáků a něco se o nich dozvěděli. Zkusili jsme taky, jak umí šesťáci abecedu:)
Pak jsme se s oběma třídami vydali na hřiště na Frýdecké ulici, kde pokračovaly hra soutěživé i spolupracující s šátky a míči. Holky i kluci se učili, jak spoléhat na sebe i na druhé, jak se povzbuzovat i držet spolu. Počasí nám přálo a tak po deštivém začátku školního roku jsme se na hřišti pěkně zahřáli. Pak už následoval oběd ve školní jídelně a druhý den se žáci vrhli do víru druhého stupně.
V šestých třídách budou letos třídními učitelkami Mgr. Jana Kropová (6.A) a Mgr. Renáta Janotová (6.B). V obou třídách budou také asistentky pedagoga.

Karin Bujoková

 
Ve škole už se moc neučíme, tak tam v červnu...i přespíme:)

Poslední akcí Žákovské rady byla "přespávačka", kterou kluci a holky navrhovali už loni, ale díky nefunkční tělocvičně jsme se k ní dostali až na konci školního roku. Naším hlavním stanem, ložnicí i společenskou místností se stala malá tělocvična. Vzhledem k tropickým teplotám jsme opékání párků na školkové zahrádce nechali až na večer, ale zato jsme viděli chrousty, netopýry a jiné zázraky přírody. Párky téměř zmizely, ale místo zůstalo i na sladké odměny při soutěžích. Výherci za účast na akcích školy se za školní rok 2018/19 stali Veronika Bohmová, Vojta Brázda a Valča Branná. Samozřejmě jsme zavzpomínali i na ostatní akce toho roku - tradiční Čertovský den, Valentýnky, karneval a radovánky, náročný Den otevřených dveří i hlídání budoucích prvňáčků v družině. Akcí bylo méně než obvykle, chyběla nám tělocvična, odstavená z bezpečnostních důvodů na celý školní rok, posteskla si i tělocvikářka paní Seberová, která se s námi akce zúčastnila. Večer jsme unavení uléhali na matrace, na zeď si promítli film "s hororovými prvky" :)  a čekaly nás poslední dva dny ve škole a pak už -
hurá prázdniny! Věřím, že si tuto akci někdy s novými členy žákovské rady zase zopakujeme!
K.Bujoková
(P.S. Fotky z ložnice v malé tělocvičně nejsou publikovatelné, protože jsou všichni v pyžamkách)
 

Rozloučení se školním rokem

Za pár dní nás čekají letní prázdniny a tak jsme se rozhodli uspořádat v 1.a 2. oddělení akci nazvanou: „Zábavné odpoledne“ a pro starší děti z 3. a 4. oddělení „Indiánský den. Akci zahájily mladší děti a konala se částečně ve školní družině a větší část na zahradě MŠ. Připravili jsme pro děti spoustu úkolů a prvním úkolem bylo vytvořit výrobek z naší nové modelovací hmoty Madmattr“. Po splnění prvního úkolu jsme se přesunuli na zahradu a rozdělení do čtyř družstev postupně plnili další úkoly, které nás nakonec dovedli k pokladu. Další odměna čekala v podobě párku, který si každý opekl na již předem připraveném ohni. Naopak starší děti se v tento den proměnily v indiány. Ve školní družině jsme si vyrobili indiánské čelenky, namalovali se na obličej a hurá na zahradu.Tam nás také čekalo opékání párků, zpívání a posezeni si u ohně.

Vedoucí školní družiny Martinková Lenka


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 9 z 66

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner