Vítejte na hlavní stránce

Pasování prvňáčků

Pasování prvňáčků na „družináka“ proběhlo letos ve dvou etapách. V 1. a 2. oddělení jsme si tentokrát uspořádali tuto slavnost každé oddělení zvlášť.

Paní vychovatelky, asistentky a starší spolužáci připravili pro prvňáky různé úkoly.

Po splnění všech úkolů byly děti pasovány na „ družináky“ a obdržely krásné keramické medaile které vyrobila paní vychovatelka Marta Pindorová.Na závěr akce bylo připraveno malé občerstvení a všechny děti odcházely velmi spokojeni.

 

Vychovatelky Ivana Szaboová a Marta Pindorová


 

Návštěvy spisovatelek ve čtenářském klubu

Měsíc říjen byl ve čtenářském klubu ve znamení autorského čtení a besed se známými spisovatelkami. Nejdříve nás navštívily Máša Bořkovcová a Iveta Kokyová. Obě ve svých knihách zpracovávají romskou tematiku. Paní Bořkovcová je autorkou řady komiksů Nejisté domovy o dětech z dětských domovů. Tyto příběhy patří mezi nejčtenější knihy ve školní knihovně, často jsou to jedny z mála knih, které děti vůbec přečtou. Paní Kokyová napsala několik romských pohádek a autobiografických povídek.

Minulý čtvrtek k nám zavítala Ivona Březinová. Paní spisovatelka má na svém kontě přes sto knih. Píše jak pro malé děti, tak pro dospívající. Oblíbenou sérií našich teenagerů jsou Holky na vodítku. Příběhy upozorňují na nebezpečí vzniku závislostí, např. na gamblerství, narkomanii, anorexii a bulimii. Všechny knihy Ivony Březinové jsou zároveň poutavé i poučné. Naše klubové děti zaujala poslední vydaná kniha s názvem www.bez-bot.cz o mladém sportovci, který přijde o obě nohy, ale nevzdá se a bojuje.

Dana Bednářová


 
PDF Tisk Email

OZNÁMENÍ O PROVOZU MATEŘSKÝCH ŠKOL A ŠKOLNÍ DRUŽINY V OBDOBÍ PODZIMNÍCH PRÁZDNIN

(pondělí 29. ŘÍJNA A úterý 30. ŘÍJNA 2018),

 

Oznamujeme tímto, že v době podzimních prázdnin je v provoz zajištěn následovně:

 

  • MŠ Masarykovy sady: provoz od 6:00 do 16:30 hodin
  • MŠ Smetanova: provoz od 6:30 do 16:00 hodin
  • MŠ Dukelská: provoz od 6:30 do 16:00 hodin
  • MŠ Koňakov: provoz od 6:30 do 16:00 hodin
  • MŠ Mosty: provoz uzavřen

 

  • Školní družina: provoz uzavřen

 

Mgr. Věra Gorgolová

ředitelka školy

 

Deváťáci bronzoví na krajském kole Wolframu

V pátek 21. září proběhlo ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá krajské kolo branné soutěže Wolfram, kterou organizovalo Krajské vojenské velitelství Ostrava v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu. Naši školu reprezentovalo družstvo deváťáků ve složení Ondřej Frysz, Nicolas Osička, Adam Stonawski a Sára Štefková, která na poslední chvíli musela nahradit nemocnou Samantu Suchou. Tento tým předvedl své dovednosti už v městském kole, v němž v polovině června vybojoval postup z druhého místa.

Našim žákům i jejich doprovodu v podobě pana učitele Sporysze letos přálo počasí, a tak mohli zažít neopakovatelnou atmosféru vojenského zápolení ve veřejnosti běžně nepřístupných místech.

Vojáci si pro soutěžící připravili řadu náročných disciplín. Vše zahájila plavba na raftu po vodní nádrži Barnov. Následovala poznávačka armádní techniky a zbraní, zdravověda, „okap“, který prověřil týmovou spolupráci, silová disciplína, vědomostní test o Ostravské operaci, střelba ze vzduchovky, bojová dráha a topografie. Mezi jednotlivými stanovišti se žáci museli přesunovat během a kromě preciznosti a správnosti splnění úkolů hrál důležitou roli i výsledný čas.

Všechny týmy doběhly do cíle po absolvování náročné trasy obohacené o nevšední zážitky. Navíc si také mohly vyzkoušet laserovou střelnici nebo lukostřelbu.

Naše družstvo díky náročné přípravě a skvělým výkonům vybojovalo úžasné 3. místo z celkového počtu 26 čtyřčlenných týmů, za což si zaslouží obrovskou gratulaci.

Poděkování také patří Ostravské univerzitě, paní učitelce Seberové a panu školníkovi za poskytnutí podmínek a pomoc při přípravě našeho soutěžního družstva.

Mgr. Radek Sporysz


 

Adaptační kurz šestých tříd – SKALKA 2018Jako každým rokem, také letos škola pořádala adaptační kurz pro šesťáky. Tento pobyt nebo program má pomoci žákům na začátku druhého stupně poznat se navzájem i s novými třídními učiteli. Prostřednictvím pobytů zjistí většinou nové věci o svých spolužácích, během různých aktivit se naučí pracovat ve skupinách i jako třída, pomáhat si navzájem i respektovat kamarády takové, jací jsou. Samozřejmě k tomu patří i hry a aktivity, při kterých se navzájem představí, kde se dozví něco o svých kamarádech, jako třeba v kruhu při hře „mám rád“, společně připraví ukázku z pohádky.

K tomu letos patřily i hry ve skupinách při překážkové dráze, přehazované, cesta lesem podle hmatu a také poznávací hra s přípravou na stezku odvahy. Dobrodružná byla i samotná stezka odvahy s odměnou pro odvážné. Nesmíme zapomenout ani na výborné jídlo, opékání párků na ohni i EKO vycházku na Severku s plněním úkolů o přírodě a Beskydech. To všechno a k tomu spousta legrace, ale i překřikování naplnilo dvoudenní pobytu na Chatě Skalka v Mostech. Po obědě a úklidu pokojů následovala už jen cesta dolů vykácenými kopci a odjezd vlakem domů.

Děkujeme ochotnému chataři i všem, kteří s námi spolupracovali.

Za realizační tým Bednářová-Seberová-Opinová sepsala a fotky přidala Karin Bujoková


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 9 z 58

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner