Vítejte na hlavní stránce

Plavání na bazéně ZŠ Pod Zvonek

 

Ve středu 24. října 2019 jsme žákům zpestřili výuku tělesné výchovy tím, že neprobíhala klasicky v tělocvičně, ale na bazéně u ZŠ Pod Zvonek.

Zaměřili jsme se na výběr těch nejlepších žáků, kteří poté reprezentovali školu na závodech v plavání. Žáci předvedli v průběhu jedné hodiny všechny plavecké styly a následně byli ti nejlepší vybráni.

Závody se uskutečnily 5. listopadu 2019, školu reprezentovalo 7 dívek (Branná, Gabrišová, Popelková, Amzová, Vavrdová a Mališová a 7 chapců (Sihelský, Baláž, Holajn, Záleský, Hlawiczka V., Mynář, Šimaliak).

Výsledky:

2. místo – znak – Vavrdová Sofie 7.B

2. místo – prsa – Sihelský Lukáš 7.A

4. místo – štafety chlapci

5. místo – štafety dívky

Všem zúčastněným plavcům děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Lucie Seberová

 

 

Oznámení pro rodiče:

ZÁJEZD DO ANGLIE


VE DNECH 15.-20.3.2020 SE USKUTEČNÍ ZÁJEZD

VYBRANÝCH STARŠÍCH ŽÁKŮ DO ANGLIE (BRIGHTON,

LONDÝN, AJ.). Informační schůzka


rodičů účastníků (zájemců) se uskuteční v naší škole 19.11.v 17 hodin v jazykové učebně. Informace byly zaslány zájemcům mailem nebo přes


Bakaláře, je možné nahlásit ještě náhradníky.

Karin Bujoková

 

Podzimní akce žákovské rady a družiny 2019

 

Letošní pasování prvňáků na družiňáky se uskutečnilo 24.10. za velké účasti rodičů a přátel letošních prvňáčků. Předvedli dospělákům i sourozencům, co už všechno umí, jak chodí ve dvojicích, pomáhají si a nosí tácky v jídelně...Pobavili také písničkou a scénkami ze života ve škole, které s nimi připravily jejich vychovatelky p. Martinková a p. Niemczyková.  Pak je pan král s královnou a princeznou pasovali na právoplatné družiňáky, dostali zlatou medaili a něco sladkého na zub.

K.B.

 

Ať žijí duchové!

Letos jsme se snažili vyhnout nadměrnému výskytu zombíků, kostlivců a jiných příšerek, a proto jsme zvolili 1.11. akci v duchu duchařského filmu AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ! Takže se třídy zaplnily většími či menšími duchy, pavouky a dýněmi, někde zasvítily i svíčky a jiná blikátka. Soutěž mezi třídami ve výzdobě vyhrála třída 6.B, kde ozdobili snad všechno včetně oken, nástěnek i sebe samotných. Na druhém místě se umístila třída 7.A, kde nás nejvíce zaujala veliká pavučina nad katedrou (že by past na učitele???), a na třetím místě 7.B s krásně oduševnělými dveřmi. Gratulujeme!!!

BODOVÁNÍ TŘÍD bylo následující: 6.B – 8 bodů, 7.A – 6 bodů, 7.A – 5 bodů, 8.A a 3.A po třech bodech, 9.A a 3.B po dvou bodech, jeden bod pro 5.B, 6.A. (hodnotili jsme výzdobu stěn, dveří, oken, tabule a někde i žáků samotných).

SOUTĚŽE

Po obědě se družiňáci z 1. a 2.tříd zúčastnili soutěží za jídelnou, vytahovali z písku hmyzáky, pili kouzelný nápoj, ochutnávali z duchařské kuchyně, poznávali po hmatu tvary a vyráběli duchy. Pokud splnili úkoly a zaplnili kartičku razítky, duchové-organizátoři je odměnili sladkostí. Prý se ničeho nebáli a nic jim nevadilo (možná trochu zázvor:). Ale aspoň jsme od nich zahnali bacily a možná i jiné zlé duchy.

Duch unavené učitelky


 

 

Žákovská rada 2019/20


Jako obvykle, velká část žákovské rady, která se nám osvědčila v loňském roce, zůstává členy i nadále, z šestých tříd máme 4 nové členy.


Členové Žákovské rady:

6.A – Jiří Marosz, Minh Hoang Khue

6.B – Tobias Ottner, Pham Minh Tiep (Lukáš)

7.A –  Lucie Dolní, Adéla Fraňoková

7.B – Sebastián Klyszcz, Ondřej Mynář

8.A – Veronika Lipowská

8.B – Valerie Branná, Simona Turková

9.A – Veronika Böhmová, Vojta Brázda, Linda Tkáčová


Poprvé jsme se sešli v polovině září a dohodli se na akcích v prvním pololetí – bude to již tradiční Pasování prvňáků na družiňáky, akce Ať žijí duchové, Čertovsko-mikulášský den a také pomoc při vánočním koncertu, kde pomocníci jsou často také účinkujícími.

Loňské akce Žákovské rady najdete ve vitríně v 2.patře školy. Tam také najdete pozvánky na schůzky členů ŽR.

V časopisu KAKTUS si články můžete v klidu přečíst a prohlédnout si fotky, odkaz najdete na stránkách školy pod záložkou Školní časopis nebo také tady – http://casopiskaktus.blogspot.cz/.

Karin Bujoková


 

Pasování prvnáčků na družiňáky

Naši tradicí ve školní družině je každoroční akce: „Pasování prvňáčků na družiňáky.“ Ve čtvrtek 24.října jsme pozvali do naší školní družinky rodiče, aby s námi prožili odpolední slavnostní chvilku. Akce byla ve spolupráci se žákovskou radou pod vedením paní učitelky Karin Bujokové. Začali jsme krátkým programem. Děti rodičům předvedly, co se už všechno ve školní družině za tak krátkou dobu naučily. Poté nastal slavnostní ceremoniál. Král pasoval každého mečem na družiňáka. Z akce děti odcházely s  medailí na krku a s úsměvem na tváři.

Vedoucí vychovatelka Lenka Martinková


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 8 z 66

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner