Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

Sára opět bezkonkurenční!

Dne 16. dubna proběhlo v ostravském SVČ Korunka krajské kolo soutěže dětských recitátorů. Naše žákyně Sára Erlebachová ze 7. B s přehledem vyhrála svou kategorii a dle slov odborné poroty předčila i všechny účastníky kategorie starších žáků. Získala tak přímý postup do celostátního kola. Sáře moc gratulujeme a přejeme i nadále spoustu úspěchů.

Mgr. Petra Wojtylová

Na schůzce žákovské rady jsme měli příležitost udělat rozhovor se Sárou Erlebachovou, výherkyní krajského kola v recitaci.

Těšíš se do celostátního kola?

Ano  těším, tam si to užívám.

Vyhrála jsi někdy celostátní kolo?

V celostátním kole už se nevyhrává, je to přehlídka nejlepších recitátoru v ČR a zakončení soutěže.

Byla v krajském kole velká konkurence?

Ano byla, mé kategorie se zúčastnilo 15 lidí.

Jaká kategorie?

Třetí kategorie, 6. a 7. třídy.

Jak ses cítila před soutěží?

Byla jsem hodně nervózní, ale zvládla jsem to.

Jak ses cítila, když jsi vyhrála?

Byla jsem moc šťastná.

Čekala jsi vítězství?

Nejde mi tak o vítězství, jako spíš užít si to, ale jsem vždy šťastná a v rozpacích.

Jaká byla hlavní cena?

Poukázka 900 Kč do knihkupectví.

Už víš, co si za ni koupíš?

Ano, ale nevím, jestli ta kniha vyjde.

Co jsi recitovala? A kolikrát?

Ivan Vyskočil – Malý Alenáš. Dvakrát tu stejnou.

Proč jsi recitovala dvakrát?

Poprvé jako recitační kolo a poté na konci pro porotce a IV. kategorii.

Jak dlouho už recituješ?

Od třetí třídy, myslím.

Proč jsi začala recitovat?

Dostala jsem se k tomu jako slepý k houslím, díky paní učitelce Legierské, která mě vybrala pro školní kolo recitace.

K čemu ti recitování bude do budoucnosti?

Vzhledem k tomu, že chci jít na konzervatoř, je to pro mě dobrá zkušenost.

Jak se na recitaci připravuješ? Kdo Ti pomáhá?

Rozmlouvám se, dělám si do textu poznámky a taky navštěvuju dramatický obor, kde nás učí Mgr. Tereza Strmická. Ale nejvíce mi pomáhá Mgr. Marcela Kovaříková, ke které chodím na přednes.

Jak to myslíš, na přednes?

Jednou týdně chodím na ZUŠ na hodinu přednesu (recitace) a tam rozebíráme texty, intonaci, nádechy, pauzy.

Co bys doporučila mladším recitátorům?

Ať se nestydí a jdou do toho naplno, i když nevyhrají. Moje rada nad zlato je, ať se rozmluví před tím, než podají svůj výkon.

Bára Koňaříková a Šůrová, 8. A

 
PDF Tisk Email

Holky vyhrály krajské kolo stolního tenisu

Holky, Verča Urbaniecová z 8. A, Anna Zíková a Markéta Rusnáková z 9. A, s panem učitelem Mikeskou v úterý 9. 4. v 6:20 odjížděli do Opavy na krajské kolo ve stolním tenise. Zeptala jsem se Anny na bližší informace:

„Jeli jsme asi hodinu a dvacet minut. Když jsme přijeli do Opavy, p. uč. Mikeska jako vždy nevěděl cestu Smile Někde jsme se ptali kolemjdoucí, a dokonce jsme se taky museli zeptat i pana policisty. Já a učitel jsme fandili Verče a Markétě, které hrály tři zápasy.“

První dva zápasy holky vyhráli 3:0, ale třetí byl pro ně těžší. Po náročném utkání ve finále, kde Markéta porazila soupeřku, vyhrály 1. místo. Obdržely diplom a pohár a taky jsem slyšela, že učitel do poháru nalil kakao a vypili ho na vítězství Laughing

Jana Nguyen, 9. B

 

LYŽAŘSKÁ ŠKOLIČKA

Ve dnech 18. 2. - 22. 2. 2013 se děti z naší mateřské školy Masarykovy sady zúčastnily lyžařské školičky ve ski areálu KEMPALAND v Bukovci.

Byly rozděleny do skupinek začátečníků a pokročilých. Lyžaři začátečníci se zpočátku učili klouzat a vůbec chodit na lyžích a ovládat je. Ke konci už děti vyjížděly na kopec po laně, sjížděly pluhem z kopce dolů, naučily se zatáčet obloučky a zabrzdit, jezdit pluhem mezi překážkami a dokonce jezdit s lyžemi po pohybujícím se pásu.

Ve skupince pokročilých dětí, které již všechny předešlé lyžařské dovednosti zvládaly, si malí zdatní lyžaři zdokonalovali svou jízdu na náročnější sjezdovce s velkým vlekem.

Celý tento týden byl završen pozváním rodičů do ski areálu na závěrečné závody všech skvělých lyžařů, kdy rodiče mohli posoudit, co se jejich děti za pouhý týden naučily.

A teď záleží na rodičích, jak budou dovednosti svých dětí, které kromě pořádné fyzičky získaly i vztah k zimnímu sportu, dále rozvíjet.

Dětem i nám, učitelkám, se týden na horách velmi líbil, a pokud nám to vyjde, jedem příští rok určitě zas!!!

za mateřskou školu Zuzana Kršňáková

 

KARNEVALOVÝ REJ U NÁS V MATEŘSKÉ ŠKOLE MASARYKOVY SADY

5. února se už od ranních hodin v mateřské škole Masarykovy sady všechno chystalo na pořádnou karnevalovou parádu. Školka byla nastrojená, balónky nafoukané, hudba vyhrávala. Hned, jak se všechny děti i učitelky převlékly do svých masek, začala karnevalová zábava.

Nejdříve se děti předvedly v krásných různorodých maskách – byly k nepoznání – piráti, indiáni, kovbojové, spidermani, batmani, hasiči, princezny, víly, čarodějky, klauni, šašci i různá zvířátka. Pak jsme se spolu daly do tančení, skotačení a velkého zábavného soutěžení. V závěru karnevalu byla pro děti připravena veselá divadelní pohádku „Mlsná princezna“. A jestli bylo dost legrace? To si pište, že jo Smile

Mgr. Anna Jarmolíková

 

KARNEVAL

Toužili jste někdy zažít karneval v Rio de Janeiru?

Kdybyste se v sobotu 23. února dostali do KaSS Střelnice, nemuseli jste cestovat daleko, protože (téměř) pravý divoký brazilský karneval zažili ti, kdo přišli.

Tři exotické tanečnice a jeden tanečník zahájili zábavu v rytmu skupiny Šum svistu a jen odborníci odhalili, že to nejsou rodilí Jihoameričané, ale odvážní učitelé našeho sboru, kteří se rozhodli všechny naše děti (a rodiče) pořádně pobavit. A děti jim to oplatily tím, že přišly v krásných maskách a protančily celé odpoledne. Zvířátka, bojovníci, strašidla, pohádkové bytosti, ti všichni se nechali vést tajemnými postavami a užili si nejen tanec, ale i klasické reje se soutěží o nejhezčí masky, balónkové hry, tombolu a ve volných chviličkách si pochutnávali na dobrotách, které nachystali obětaví rodiče a kolektiv RaŠ. Nechyběl ani face-painting (vyrostla nám zdatná skupinka ze žákovské rady, která na obličej maluje opravdu, opravdu výborně!), a ten, kdo neměl svůj fotoaparát nebo kameru, mohl využít služeb profesionála. Šikulky mažoretky a další tanečníci krásně doplnili karnevalovou zábavu.

A teprve tehdy, když děti odtančily všechny své oblíbené zumba sestavy, „žabáka na motorce“ a hlavně letošní hit Gangham Style, se mohl letošní karneval ukončit. No a my se samozřejmě těšíme na ten příští Laughing

Všem učitelům a rodičům, kteří jakkoli přispěli k letošnímu karnevalu, MOC DĚKUJEME. Zejména si vážíme práce maminek a tatínků ze sdružení RaŠ pod vedením paní učitelky L. Zahradníkové.

 
« ZačátekPředchozí616263646566DalšíKonec »

Strana 65 z 66

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner