Vítejte na hlavní stránce

Oznámení o provozu školní družiny a mateřských škol v době pololetních a jarních prázdnin

(31.1., 17.2. – 21.2.2020)

Školní družina bude uzavřena v době pololetních i jarních prázdnin.

V době pololetních prázdnin budou v provozu všechny mateřské školy.

V době jarních prázdnin bude uzavřena pouze MŠ Mosty, všechny ostatní mateřské školy budou v provozu.

 

Mgr. Věra Gorgolová, ředitelka školy

 

 

 

Vánoční koncert 2019

Děti mateřských škol, školy i družiny ZŠ a MŠ Kontešinec vystoupily společně na vánočním koncertu dne 17. 12. 2019 v evangelickém kostele Na Rozvoji. Již více než měsíc před koncertem začalo nacvičování písní a básní, v posledním týdnu před samotným vystoupením se pak dostavila i nervozita a bohužel také nemoci. Přesto na našem koncertu postupně vystoupil úctyhodný počet dětí - více než 200, proto než se dostanu k programu, smekám před těmi, kteří celou organizaci koncertu jistili „ze zázemí“ – kolegyně hlídaly, aby vše proběhlo hladce a všichni byli připraveni včas. Diváci a posluchači už netrpělivě očekávali začátek.

Program zahájili tradičně a společně instrumentální soubor, vedený již několik let Mgr. Leszkem Kaletou, a sbor pod taktovkou Mgr. Kateřiny Wantulok. Pak vystoupily postupně děti z MŠ Masarykovy sady, MŠ Smetanova a MŠ Mosty spolu se svými učitelkami a před rodiči se střídaly řady roztomilých i nezbedných andílků. Nejmenší děti pak vystřídali prvňáci jako sněhuláci i zpěváci, o zářícím stromku zazpívaly také děti z družiny pod vedením své vychovatelky. Blok nejmenších vystřídal jen na chvíli sbor učitelů s tradičními vánočními písněmi za doprovodu pana klavíristy Kalety jeho dcery, hrající během celého koncertu půvabně na housle. Následovaly druhé a třetí třídy s lidovými písněmi, postupně pásli ovce, zazpívali o chvojce, zasněžili a zavedli nás i do domku zvonkové víly. Sboreček dětí z 1. a 2.tříd zazpíval několik vánočních písní hlavně z pera M.Kružíkové. Mezi jednotlivými písněmi vystupovali odvážní sólisté – ať už s písněmi (Jana Křížová, Agáta Tomiczková, Iveta Blatonová, Valerie Branná), s kytarou (Helena Ottnerová ) i s vlastní tvorbou (Josef Zetek) nebo recitovali – Jakub Wantulok a Jaroslav Olah. V závěru koncertu vystoupil sbor dětí 2.stupně se směsí mezinárodních písní – zazpívali společně s učiteli jazyků německy, polsky a anglicky několik tradičních písní a pak společně vícejazyčně Tichou noc. Před koncem se rozloučili a krásné vánoce popřáli ti, kteří během koncertu doprovázeli slovem – Mgr. Sporysz a Mgr. Bujoková i zástupce vedení školy Bc. Marcel Žebrok. Pak už se všichni společně s instrumentálním souborem i sborem naladili na nadcházející vánoční čas i závěr roku s písní V. Neckáře Půlnoční, směsí tradičních českých koled i písní Šťastné a veselé.

Děkujeme všem za náročnou přípravu koncertu a přáli bychom si, aby šťastný a veselý byl také celý Nový rok 2020.

Mgr. Karin Bujoková

 

 

Zpráva o jedné exotické soutěži

Jednoho dne jsem se dozvěděla o soutěži St Mark´s 4th International Online Painting Competition, kterou pořádá indická škola St Mark´s Sr Sec Public School v Janakpuri. Malířská a kreslířská soutěž probíhá již 20 let, poslední čtyři roky za mezinárodní účasti. Kamarádka angličtinářka z Pardubic mi nabídla kontakt na pořádající školu a tak fotky našich pěti maleb žáků volitelného předmětu Výtvarná řemesla putovaly do Indie. Dlouhou cestu by originály zřejmě ve zdraví nepřežily, byly to malby vodovkami a suchými pastely a jedno společné dílo – recyklovaný strom. Fotky obrázků se v Indii dostaly na výstavu prací Open Art Gallery a byly hodnoceny více než tisíci studenty a učiteli z různých škol v Novém Dillí spolu s ostatními 110 výtvarnými pracemi z 11 škol ze sedmi zemí (např. Maďarska, Filipín, Anglie apod.). Porotci shledali díla neobyčejně inovativními, estetickými a vizuálně podmanivými. Koncem prosince nám přišla překvapivá mailová zpráva s oznámením, že práce našich dětí byly oceněny porotou – zlato získala ve střední věkové kategorii (12-14 let) žákyně šesté třídy Natálie Kremlová se svými růžemi „Roses“ a Klára Štěpaníková získala speciální ocenění ve stejné kategorii za obrázek stromu, který jsme pro soutěž nazvali „Day nad Night“ (strom ve dne a v noci). Spolu s Mgr. Evou Rozsívalovou, která předmět učí, jsme dívkám ocenění předaly, spolu s originály maleb certifikáty umístíme na čestné místo ve škole. Ocenění talentu dívek je pro nás velkou inspirací! Gratulujeme!

ZŠ a MŠ Kontešinec (K.B.)

 

 

Na ZŠ Kontešinec děti darují dětem

Vánoční projekt Krabice od bot pomáhá těm chudším. Pomoc druhému je někdy jednoduchá a v období kolem Vánoc tak nějak víc žádoucí než jindy. Ostatně ne každý má možnost nacházet pod stromečkem dárky, a to ani ty drobné. Řada vánočních projektů se to ale úspěšně snaží změnit. Projekt Krabice od bot se v předvánočním čase uskutečnil letos už poosmé. Cílem je potěšit děti z chudších rodin, přičemž záměr je takový, že radost by jim měly udělat také děti. Jak? Jednoduše s pomocí rodičů žáci 6. A, 6. B naplnili krabice od bot dětskými dárky. Dárky mohli koupit v obchodě, ale taky bylo možné, a dokonce žádoucí vybrat použité, ale stále zachovalé hračky. Děti si tak dle vlastního uvážení protřídily svoje zásoby, a zároveň pomohly jinému dítěti, aby si mělo také s čím hrát. Krabici pak společně s třídou zabalily, označily štítkem s patřičným věkem a pohlavím dítěte, kterému je určena, a odnesly na jedno ze sběrných míst, do firmy Insgraf s.r.o. na ulici Ostravské. Žáci naší školy připravili neuvěřitelných 20 dárků, které jsme odnesli na sběrné místo. Chceme nyní po ukončení akce poděkovat všem, kteří se do ní jakkoli zapojili. Obrovský zájem dětí a velká podpora od rodičů nás velmi těší, společně jsme připravili radostnější Vánoce dětem v chudších rodinách, kterým budou dárky brzy doručeny.

 

Díky, že dokážete myslet na druhé! Krásné Vánoce všem!

R. Janotová, J. Kropová a žáci 6. A, 6. B

 
PDF Tisk Email

Oznámení o provozu mateřských škol a školní družiny v době vánočních prázdnin

(23.12, 27.12. 2019, 2.1. a 3.1.2020)

 

Školní družina i všechny mateřské školy budou v této době uzavřeny.


Mgr. Věra Grogolová

ředitelka školy

 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 7 z 67

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner