Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

Oznámení o provozu mateřských škol a školní družiny v době vánočních prázdnin

(23.12, 27.12. 2019, 2.1. a 3.1.2020)

 

Školní družina i všechny mateřské školy budou v této době uzavřeny.


Mgr. Věra Grogolová

ředitelka školy

 

 

Exkurze do Planetária Ostrava

 

V úterý 12. listopadu 2019 vyměnili žáci 6.A/B a 7.B třídy školní lavice za polohovací sedačky v Planetáriu v Ostravě.

 

V sále tamního planetária žáci zhlédli hodinový program, který byl rozdělen na 2 části.

První z nich všem ukázala oblohu tak, jak vypadala 12. listopadu 2019 i se znameními zvěrokruhu. Z blízka nám byly ukázány planety: Venuše, Jupiter, Saturn, přirozená družice Země Měsíc. Viděli jsme Polárku, souhvězdí Velké a Malé medvědice.

 

Druhá část programu měla název: „Bouřlivá planeta.“ V této půlhodině byla žáci viděli zemskou kůru, které je rozlámána na tektonické desky, jež se vůči sobě pohybuji, a to způsobuje zemětřesení, podvodní zemětřesení (vznik vln tsunami) a sopečnou činnost. Zjistili, jaké to má dopady na živé organismy.

 

Po skončení programu v sále planetária byla žákům nabídnuta prohlídka Experimentária, ve kterém bylo k vidění mnoho zajímavých expozic. Žáci si vše sami mohli vyzkoušet. Za zmínku stojí stimulátor měsíční gravitace, gyroskop, tsunami, virtuální grafitti, tornádo, obloha na tabletu, zrcadlový labyrint, letový stimulátor, polární záře. Žáci dostali pracovní listy, které pomocí informačních panelů vyplňovali. Po celou dobu exkurze si žáci upevňovali a prohlubovali již probranou látku.

 

Podle ohlasů žáků se všem exkurze líbila a doufají, že se ještě někdy do planetária podívají, ať už ze školou, nebo s rodiči.

 

Mgr. Lucie Seberová


 

Plavání na bazéně ZŠ Pod Zvonek

 

Ve středu 24. října 2019 jsme žákům zpestřili výuku tělesné výchovy tím, že neprobíhala klasicky v tělocvičně, ale na bazéně u ZŠ Pod Zvonek.

Zaměřili jsme se na výběr těch nejlepších žáků, kteří poté reprezentovali školu na závodech v plavání. Žáci předvedli v průběhu jedné hodiny všechny plavecké styly a následně byli ti nejlepší vybráni.

Závody se uskutečnily 5. listopadu 2019, školu reprezentovalo 7 dívek (Branná, Gabrišová, Popelková, Amzová, Vavrdová a Mališová a 7 chapců (Sihelský, Baláž, Holajn, Záleský, Hlawiczka V., Mynář, Šimaliak).

Výsledky:

2. místo – znak – Vavrdová Sofie 7.B

2. místo – prsa – Sihelský Lukáš 7.A

4. místo – štafety chlapci

5. místo – štafety dívky

Všem zúčastněným plavcům děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Lucie Seberová

 

 

Oznámení pro rodiče:

ZÁJEZD DO ANGLIE


VE DNECH 15.-20.3.2020 SE USKUTEČNÍ ZÁJEZD

VYBRANÝCH STARŠÍCH ŽÁKŮ DO ANGLIE (BRIGHTON,

LONDÝN, AJ.). Informační schůzka


rodičů účastníků (zájemců) se uskuteční v naší škole 19.11.v 17 hodin v jazykové učebně. Informace byly zaslány zájemcům mailem nebo přes


Bakaláře, je možné nahlásit ještě náhradníky.

Karin Bujoková

 

Podzimní akce žákovské rady a družiny 2019

 

Letošní pasování prvňáků na družiňáky se uskutečnilo 24.10. za velké účasti rodičů a přátel letošních prvňáčků. Předvedli dospělákům i sourozencům, co už všechno umí, jak chodí ve dvojicích, pomáhají si a nosí tácky v jídelně...Pobavili také písničkou a scénkami ze života ve škole, které s nimi připravily jejich vychovatelky p. Martinková a p. Niemczyková.  Pak je pan král s královnou a princeznou pasovali na právoplatné družiňáky, dostali zlatou medaili a něco sladkého na zub.

K.B.

 

Ať žijí duchové!

Letos jsme se snažili vyhnout nadměrnému výskytu zombíků, kostlivců a jiných příšerek, a proto jsme zvolili 1.11. akci v duchu duchařského filmu AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ! Takže se třídy zaplnily většími či menšími duchy, pavouky a dýněmi, někde zasvítily i svíčky a jiná blikátka. Soutěž mezi třídami ve výzdobě vyhrála třída 6.B, kde ozdobili snad všechno včetně oken, nástěnek i sebe samotných. Na druhém místě se umístila třída 7.A, kde nás nejvíce zaujala veliká pavučina nad katedrou (že by past na učitele???), a na třetím místě 7.B s krásně oduševnělými dveřmi. Gratulujeme!!!

BODOVÁNÍ TŘÍD bylo následující: 6.B – 8 bodů, 7.A – 6 bodů, 7.A – 5 bodů, 8.A a 3.A po třech bodech, 9.A a 3.B po dvou bodech, jeden bod pro 5.B, 6.A. (hodnotili jsme výzdobu stěn, dveří, oken, tabule a někde i žáků samotných).

SOUTĚŽE

Po obědě se družiňáci z 1. a 2.tříd zúčastnili soutěží za jídelnou, vytahovali z písku hmyzáky, pili kouzelný nápoj, ochutnávali z duchařské kuchyně, poznávali po hmatu tvary a vyráběli duchy. Pokud splnili úkoly a zaplnili kartičku razítky, duchové-organizátoři je odměnili sladkostí. Prý se ničeho nebáli a nic jim nevadilo (možná trochu zázvor:). Ale aspoň jsme od nich zahnali bacily a možná i jiné zlé duchy.

Duch unavené učitelky


 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 7 z 66

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner