Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

 

Zábavné putování devadesátiletou historií ZŠ Kontešinec


V pátek 16. května se diváci, kteří navštívili dopoledne nebo odpoledne KASS „Střelnice“, nestačili divit, čeho byli svědky. Žáci a učitelé ZŠ a MŠ Český Těšín Kontešinec si pro ně připravili slavnostní akademii, kterou důstojně oslavili devadesáté výročí založení školy. Na diváky čekala smršť hudebních i tanečních vystoupení, scének nebo recitací, která trvala symbolických 90 minut a byla komponována jako procházka dějinami základní školy, od jejího vzniku, přes druhou světovou válku a období komunismu, až po současnost. Průvodcování se neujal nikdo menší než učitel národů Jan Amos Komenský v podání pana učitele Radka Sporysze, kterého skvěle doprovázela Odvážná školačka, již ztvárnila paní učitelka Beáta Foltýnová. S historickými fakty pak postupně v průběhu akademie všechny seznámila Sára Erlebachová z 8. B, která bude v letošním roce opět reprezentovat Moravskoslezský kraj na Celostátní přehlídce dětských recitátorů 2014.

O úspěchu celého představení a spokojenosti publika svědčil srdečný smích diváků během jednotlivých scének a zejména pak bouřlivý aplaus po závěrečné písni. V přísálí ještě mohli návštěvníci zhlédnout výstavku prací žáků a fotogalerii školních akcí a projektů.

Všem účinkujícím žákům a dětem, učitelům, kteří jednotlivá čísla nacvičovali nebo pomáhali s organizací, moderátorům a autorům koncepce a scénáře akademie patří velké poděkování za skvěle odvedenou práci.

Vedení školy

 

 

  
PDF Tisk Email

Pozvánka na zábavné odpoledne

 

 

Základní škola a mateřská škola Kontešinec Vás zve na zábavné odpoledne pro rodiče a všechny své příznivce spojené s oslavou 90. výročí školy.

Akce se koná 16. května 2014 v KaSS Český Těšín.


Pro zobrazení pozvánky prosím klikněte ZDE.

 
PDF Tisk Email

Přijímací řízení dětí do mateřských škol

 

Výsledky přijímacího řízení pro jednotlivé školky:

Mateřská škola Dukelská

Mateřská škola Koňákov

Mateřská škola Masarykovy sady

Mateřská škola Mosty

Mateřská škola Smetanova

 

Soutěž „O nejhezčí velikonoční vajíčko“


Už od konce března se žáci druhého stupně intenzivně připravovali na soutěž „O nejhezčí velikonoční vajíčko“. Vyzkoušeli si různé techniky zdobení, pracovali ve škole i doma, využili různé materiály, zapojili svou fantazii a prokázali manuální zručnost. Vajíčka zdobili tradiční voskovou technikou, bavlnkami, látkami, papírem, barvami, ale i různými třpytkami. Pod jejich rukama vznikaly zajímavé a originální kraslice. Do soutěže se jich nakonec sešlo 116. . Hotové výrobky byly vystaveny na chodbě ve 2. poschodí a tvořily pěknou velikonoční výzdobu.

Hodnocení jednotlivých kraslic označených čísly  mohli žáci vyjádřit formou hlasování pomocí označených lístečků. Hlasovali také učitelé a mohu říci, že rozhodování o tom, které vajíčko je nejhezčí, bylo velmi těžké.

Do organizace soutěže se zapojila také žákovská rada a žáci Hodás a Kolonder z 9.B.

Ve středu 16.4. byli žáci seznámeni s výsledky soutěže a nejlepší práce byly oceněny malými odměnami. První místo získala kraslice ozdobená tradiční voskovou technikou. Vyrobil ji Denis Bekus z 9.B. Cenu pedagogického sboru získala jeho sestra Dominika ze 6.B s kraslicí ozdobenou zelenými třpytkami. Jim oběma i všem ostatním oceněným gratulujeme!

Všechna vajíčka byla ve středu vrácena jejich autorům, aby dotvořila velikonoční výzdobu u nich doma. Hezké Velikonoce!

Mgr. Jana Potyszová

 

„Škola na zkoušku“

Dne 8.4.2014 jsme pozvali do prostor budovy školní družiny, ve které se vyučují žáci 1.a 2.tříd, naše budoucí prvňáčky  a jejich rodiče.   Děti, které v  září  nastoupí  do  1. tříd, navštívily naši školu v tomto školním roce již potřetí. V prosinci se přišly podívat na ukázkové hodiny  1.tříd, v  lednu  řešily různé úkoly v rámci zápisu do 1. tříd a tentokrát si přišly vyzkoušet normální školní den.

Učitelky z  1.stupně a z našich mateřských škol připravily pro děti spoustu různých stanovišť a „pracovních hnízd“. Děti si mohly  vybrat ,  zda chtějí plnit úkoly pracovní, výtvarné, tělovýchovné, či skládat krychli nebo slova z písmen.  Děti si také prohlédly celou budovu včetně šaten, do kterých si šly odložit své věci, prostor, ve kterých pracují oddělení školní družiny, či toalet.

Účelem tohoto setkání bylo bližší  seznámení  předškoláků se školním prostředím, s učiteli, s budoucími spolužáky. Byli bychom rádi, aby  děti  přišly  1.  školní  den v dobré náladě, bez slziček a s radostným očekáváním, co nového se bude ve škole odehrávat.

Tato akce proběhla na naší škole poprvé a myslíme si, že splnila naše očekávání.  Děti se s chutí zapojily do práce, nebály se na cokoli zeptat, byly uvolněné a napětí, které jsme u některých  dětí  při zápise cítili, bylo to tam.

Doufáme, že se do naší školy těší stejně,  jako  se těšíme my na ně.

Mgr.Radka Gajdová, ZŘŠ pro 1.stupeň

 

 

 

 
« ZačátekPředchozí51525354555657585960DalšíKonec »

Strana 60 z 66

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner