Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

Úspěch žákyň ZŠ Kontešinec na okresním kole Olympiády v českém jazyce

Dne 6.2.2014 se v karvinském středisku Juventus konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši  školu letos reprezentovaly dvě žákyně z 9.A třídy - Pavlína Bajtková a Veronika Urbaniecová.

Soutěž měla dvě části – gramatickou a slohovou, v níž soutěžící zpracovávali téma „Jak jsem si osladil/a život“. V gramatické části plnili žáci úkoly, v nichž dokazovali nejen teoretické a praktické znalosti  učiva českého jazyka, ale také prokázali svou velmi dobrou slovní zásobu, logické myšlení a správnost užívání  češtiny v praxi.

V okresním kole se utkalo 83 žáků základních škol a víceletých gymnázií. Našim děvčatům se povedlo letos velmi dobré umístění. Pavlína Bajtková získala krásné 8.místo a tím se umístila na prvním místě ze všech českotěšínských škol, Veronika Urbaniecová byla na místě sedmnáctém.

Blahopřejeme a věříme, že tento úspěch není poslední.

Mgr. Jana Potyszová

 
PDF Tisk Email

ZÁPIS DO MATEŘSKÝCH ŠKOL

 

Zápis dětí do všech mateřských škol v Českém Těšíně proběhne ve dnech 17. a 18. března 2014 od 8:00 do 16:00 hodin.

 

Přihláška do Mateřských škol Kontešinec.

Evidenční list MŠ.

 

Anglická olympiáda

Dne 9.1. se uskutečnilo školní kolo olympiády v AJ ve dvou kategoriích – I.kategorie do 7.třídy a II.kategorie 8.-9.třídy. Někteří účastníci šli zcela dobrovolně, některé bylo třeba „šťouchnout“ a někteří z přihlášených ani ze strachu ani nepřišli L. Všechny čekaly tři části – písemná (krátký testík a čtení), poslechová a mluvení (na vylosované téma, ne jen takJ). V první kategorii překvapil svým výkonem starší spolužáky Šimon Špirka ze 4.A, který se nakonec umístil jako druhý, vyhrál Tobiáš Konečný z 6.B, třetí se umístila Zuzana Stařičná ze 7.B, která hájila barvy sedmáků v těsném souboji s mladšími spolužáky. Druhá kategorie měla po písemné části úplně stejné výsledky, ale poslech a speaking nakonec rozhodly o vítězce – stala se jí opět Dominika Vyležiková z 9.A, v těsném závěsu za ní byla její spolužačka Veronika Urbaniecová (9.A) a Sára Erlebachová z 8.B (2.-3.místo se stejným počtem bodů). O třetí místo tím přišla Denisa Kotlárová, ale i ostatní se lišili jen o nějaký ten bodík. Všem děkujeme za účast a výherci budou hájit naše barvy v okresním kole 13.února 2014 v Havířově a na dalších jazykových soutěžích. Budeme držet palce!

Za tým jazykářů, kterým tímto děkuji za spolupráci na olympiádě, Karin Bujoková

  1. I. kategorie (do 7.tříd)

body

4.A

Špirka Simon

29        2.místo

5.B

Bury Oliver

19

5.A

Mikšík Lukáš

22

6.B

Konečný Tobiáš

30        1.místo

7.B

Stařičná Zuzana

22,5     3.místo

7.A

Pindorová Veronika

20

7.A

Zetková Julie

22

7.B

Widenka Petr

21

  1. II. kategorie (8.-9.třídy)

8.B

Gančarčík Jan

27

8.B

Erlebachová Sára

29    2.-3.místo

8.B

Merdžani Driton

23

9.A

Urbaniecová Veronika

29    2.-3.místo

9.A

Vyležiková Dominika

30       1.místo

9.A

Kotlárová Denisa

28

 

 

Ich kam, ich sah, ich siegte … fast!

Tato slova, která jako první pronesl Gaius Julius Caesar, tehdá ještě v latině (Veni, vidi, vici.), může směle říci i Driton Merdžani z 8. B, který se v pondělí 20. ledna zúčastnil okresního kola Olympiády v německém jazyce, které se stejně jako loni konalo v Karviné. Po loňském úspěchu, kdy Driton ve vyšší kategorii obsadil skvělé 3. místo, se letos pokoušel toto umístění obhájit, ba dokonce i vylepšit. Po urputném boji s obrovskou konkurencí se hodnotící komise nemohla rozhodnout, komu udělí prvenství, jelikož Driton a ještě jeden soutěžící tuto porotu uchvátili, a tak se oba dva museli utkat v duelu „na život a na smrt“ – měli si připravit rozhovor. Bohužel byl lépe vyhodnocen Dritonův soupeř, ale Dritonovi se podařilo vybojovat naprosto bezkonkurenční 2. místo a je zároveň náhradníkem pro kolo krajské. Dritonovi velice blahopřejeme k jeho nádhernému umístění a věříme, že v této vzestupné tendenci bude pokračovat i příští rok, což by znamenalo, že již konečně dosáhne na metu nejvyšší.

Mgr. Radek Sporysz

 

ŠESŤÁCI V ROLÍCH UČITELŮ

Jednoho dne přišli paní učitelka Martynková a pan učitel Sporysz (bývalá a současný třídní 6. A) s nápadem, že by mohli letošní šesťáci navštívit svou bývalou paní třídní učitelku a při té příležitosti naučit její čtvrťáky novým poznatkům v oblasti matematiky. Nápad se zalíbil žákům obou tříd, a tak třídní učitelé společně zorganizovali setkání obou tříd. Stalo se tak poslední předvánoční středu. Dvanáct šesťaček a šesťáků, kteří byli rozděleni do čtyř trojic, strávilo jednu vyučovací hodinu ve společnosti 4. A. Pro čtvrťáky si připravili čtyři důležitá matematická témata – převody jednotek času, obvod obdélníku, obvod trojúhelníku a zaokrouhlování. Čtvrťáci se zpočátku tvářili lehce nedůvěřivě, ale šesťáci si je díky svému přístupu a nasazení zanedlouho získali a už se počítalo a počítalo. Celých více než pětačtyřicet minut rotovaly skupinky čtvrťáků mezi šesťáky a naopak a všichni pilně pracovali, za což si čtvrťáci nakonec vysloužili od šesťáků sladkou odměnu. Rovněž šesťáci odcházeli ze čtvrté třídy spokojeni a s pocitem skvěle odvedené práce, i když občas zakusili i stinné stránky učitelského povolání, ale alespoň si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, že být učitelem není nijak lehké.

Všem čtvrťákům patří poděkování za snahu a aktivitu a šesťákům za samostatné zpracování zadaných úkolů, úžasnou spolupráci ve skupinách a celkový odpovědný přístup. Věřím, že si všichni vyučovací hodinu užili a že se toto setkání bude i v budoucnu opakovat.

Mgr. Radek Sporysz

 
« ZačátekPředchozí51525354555657585960DalšíKonec »

Strana 58 z 61

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner