Vítejte na hlavní stránce

Bruslí celá škola

Dne 31. ledna 2019 jsme tradičně navštívili zimní stadión v Českém Těšíně, kde jsme si užili společně bruslení. Byla to opět pohodová akce. Všem, kteří se zúčastnili, patří poděkování, že si pořádně zasportovali a zažili legraci jak se spolužáky, tak i s učiteli.

Mgr. Jakub Mikeska


 
PDF Tisk Email

Oznámení

 

Vážení rodiče,

 

z provozně-technických důvodů jsme nuceni přerušit provoz Mateřské školy Koňákov od středy 16. ledna do pátku 18. ledna 2019.

 

Mgr. Věra Gorgolová

ředitelka školy

 
PDF Tisk Email

Provoz pracovišť v období pololetních a jarních prázdnin

 

Vážení rodiče,

 

v období pololetních a jarních prázdnin (tedy pátek 1. února  a  pondělí 11. února - pátek 15. února  2019) bude provoz na jednotlivých pracovištích následující:

  • Školní družina – provoz přerušen
  • Mateřská škola Masarykovy sady - nepřerušený provoz
  • Mateřská škola Smetanova - nepřerušený provoz
  • Mateřská škola Dukelská – 1. února 2019 provoz nepřerušen, v období 11. - 15. února provoz přerušen
  • Mateřská škola Mosty – provoz bude přerušen pouze 14. - 15. února 2019
  • Mateřská škola Koňákov - nepřerušený provoz

 

Mgr. Věra Gorgolová

ředitelka školy

 

Čtenářský klub hrál v pražském divadle Minor

V pondělí 17. prosince se členové školního čtenářského klubu zúčastnili přehlídky vítězných týmů v Praze. Už na podzim nacvičili scénické čtení příběhu Knihožrouti, s kterým se přihlásili do celostátní soutěže Čtenář na jevišti. Z šedesáti přihlášených vybrala odborná porota pět nejinspirativnějších souborů, ty pozvala do Prahy, aby svá představení zahrály v divadle Minor.

Když jsme se dozvěděli, že jsme mezi pěti vybranými skupinami, měli jsme nesmírnou radost. Uvědomili jsme si, že dva roky práce v projektu Školní čtenářské kluby nebyly zbytečné.

Velké blahopřání a poděkování patří dětem, které ve svém volném čase nacvičovaly představení, ale také paní knihovnici těšínské knihovny Katce Šildrové. Ta se scénickému čtení věnuje už několik let, a mohla tak děti do soutěže kvalitně připravit.

A co na vystoupení našich žáků napsala paní spisovatelka Klára Smolíková, jejíž knihu si naši klubáci vybrali jako předlohu? To si můžete přečíst v jejím facebookovém příspěvku :-).

Záznam z představení si můžete prohlédnout na stránkách youtube.com:

https://www.youtube.com/watch?v=jFm0ln_nsnk

Mgr. Dana Bednářová


 

Předvánoční návštěva mateřské školy na ul. Dukelská

V čase předvánočním jsme navštívili děti z MŠ na ulici Dukelská. Školička je to sice malá, ale velmi útulná a pěkná se spoustou šikovných dětí. Naše setkání jsme zahájili společným zpěvem vánočních koled v kruhu na koberci. Pak jsme se přemístili ke kulatým stolečkům, u kterých jsme vyráběli andílky. Naše výtvory se vážně povedly! Malé děti nám pomáhaly vybarvovat, stříhat i lepit. Během práce jsme si s nimi povídali a smáli se. Hotové andílky si malé děti pověsily na vánoční stromeček, který ve třídě měli. Stromeček ověšený andílky vypadal opravdu kouzelně. Za dobrou práci nás paní učitelky odměnily perníčky a cukrovím, které pekly společně s malými dětmi. Bylo to moc milé. Na závěr jsme si mohli s malými dětmi hrát s jejich novými hračkami. Připomněli jsme si dobu, kdy jsme i my navštěvovali mateřskou školku. Jak rádi bychom se do těch bezstarostných časů vrátili!

žáci třídy 5.B ze ZŠ Kontešinec


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 6 z 58

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner