Vítejte na hlavní stránce

Exkurze Praha

Žáci osmých ročníků se ve dnech 23.5-24.5.2019 vydali na exkurzi do hlavního města České republiky.

Během prvního dne žáci navštívili nově opravenou historickou budovu Národního musea a na svém dopoledním putování Prahou viděli mnoho dalších památek historického centra jako například Prašnou bránu, Obecní dům, Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Národní divadlo i jiné zajímavosti.

Odpoledne jsme se vydali metrem na Vyšehrad a krásnou procházkou se po náplavce vraceli přes centrum směrem na pražský Strahov, kde jsme se ubytovali na kolejích ČVUT.

V podvečer všichni vyrazili na Petřínskou rozhlednu, kam se ovšem nepodařilo vystoupat všem. Někteří proto zavítali do zrcadlového bludiště.

Podvečerní procházkou přes Petřínské sady jsme se vydali podívat na sídlo prezidenta. Na Pražském hradě nás u vstupu překvapila důkladná bezpečností prohlídka, kterou jsme museli projít. Vyvěšená vlajka signalizovala přítomnost prezidenta. Uvidět se nám ho však nepodařilo. Zato jsme si prohlédli chrám sv. Víta a zlatou uličku.

Rychlým výpadem jsme se dostali na Karlův most a Malou stranu.

Závěrečný dechberoucí výstup přes Petřínské sady zpět na koleje ČVUT některé velmi zaskočil.

V pátek jsme vyrazili lodí do Pražské Zoo, kde se naše putování po Praze chýlilo ke konci.

Žáci si exkurzi velice užili, pro mnoho z nich to byl první kontakt s hlavním městem, jízdou metrem či jízdou tramvají.

Mgr. Jakub Mikeska


 

"Zlatý instalatér

V slévače, zámečníka, instalatéra a elektrotechnika se proměnili žáci již po osmé v rámci soutěže družstev nazvané Mezinárodní řemeslné hry. Tuto akci pořádá SOŠ Třineckých železáren pod záštitou generálního ředitele TŽ Jana Czudka a zmocněnce vlády pro MSK, Jiřího Ciencaly.

Teoretická část obsahovala řemeslný kvíz a spaghetti challenge. V praktické části řemeslných her bylo úkolem zapojit jednoduchý elektrický obvod, zhotovit cínový odlitek podkovičky, vyrobit měděnou píšťalku a složit instalatérské trubky dle výkresu.

Družstvu ve složení Jiří Gomolczyk – instalatér, Jindřich Holajn – zámečník, Vojtěch Brázda – slévač a Alex Pecha – instalatér se sice nepodařilo obhájit první místo z loňského roku, zato si však odvážíme cenné dílčí umístění v podobě prvního místa v kategorii Instalatér.

Gratulujeme k umístění.

Mgr. Jakub Mikeska


 
PDF Tisk Email

Ředitelské volno

 

Vážení rodiče,

dne 12. 6. 2019 vyhlašuje ředitelka školy  podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. ředitelské volno.

Toto vyhlášení se nevztahuje na mateřské školy.

Školní družina bude v provozu od 6:00 – 17:00 hod. Děti, které budou ve školní družině, si v tento den musí zakoupit oběd za plnou cenu nebo si oběd odhlásit a přinést si svačinu. Ostatní žáci si musí obědy odhlásit.

 

Mgr. Věra Gorogolová, ředitelka školy

 

Maminkám k svátku…

 

Hned na začátku května jsme si v naší družince připomínali svátek maminek, který vždy připadne na druhou květnovou neděli. Povídali jsme si o mamince. Jaká je naše maminka – krásná, vysoká, usměvavá, pečlivá…… Vyráběli jsme přáníčka, kreslili maminku. Jednoho odpoledne jsme se vydali na procházku k řece a nasbírali oblázky na společnou dílničku s maminkami. A teď už jen napsat pozvánky, vyzdobit třídu a odpolední dílnička s maminkami může začít. V pondělí 13.května děti společně s maminkami malovaly na oblázky akrylovými barvami. Navzájem si pomáhali, ve třídě byla příjemná atmosféra…..těšíme se na další tvoření.

Po tvoření každá maminka dostala přáníčko a voňavou kytičku.

Lenka Martinková, Dagmar Niemczyková


 

Fortuna běh 2019

Běh na dva kilometry, to je vzdálenost, kterou musí „závodníci“ urazit při akci, která se nazývá Fortuna Běh. Při tomto závodě se samozřejmě soutěží o medaile, ale její hlavní poslání je jiné. Zúčastnit se, vyzkoušet si své možnosti, užít si výborně zorganizovanou akci pro všechny, co mají pohyb rádi a nesedí jen u počítače. O nové zkušenosti, přátelství a zážitky nikdy není nouze. Mimo to jsme již po čtvrté získali cenu za školu s největší účastí žáků. Děkujeme všem, co se zúčastnili a snad se příští rok sejdeme ještě ve vyšším počtu!

Mgr. Jakub Mikeska


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 6 z 61

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner